Doświadczenie inne niż wszystkie.
Tylko z 
FRANKIA.

Podlodowe łowienie ryb w Szwecji, jedzenie chleba Fougasse w Prowansji, wspinanie się po szczytach Alp czy moczenie nóg w wodach przy Algarve. Twoje doświadczenia podczas podróży mogą stać się tak wyjątkowe jak przejazd tam i z powrotem pojazdami Frankia. Przygotuj się na podróż swoimi ścieżkami – przygotuj się na doświadczenie FRANKIA!

Każdy model kampera Frankia, który opuszcza naszą fabrykę w Marktschorgast w sercu Górnek Frankonii jest czymś wyjątkowym. Nasi wyspecjalizowani i doświadczeni w projektowaniu, produkcji oraz zapewnianiu jakości pracownicy przykładają całe swoje serce w każdy model. W końcu znak pochodzenia z Niemiec stanowi znak najwyższej jakości od ponad 55 lat.

POZNAJ GAMĘ FRANKIA:

FRANKIA TITAN

Tak właśnie wygląda wolność: zaplanuj i rozpocznij swoją podróż, biorąc głęboki wdech nadchodzącej przygody.

Frankia TITAN daje Tobie możliwość swobody odkrywania najpiękniejszych zakątków świata według Twoich zasad – niezależnie i poza utartymi (turystycznymi) szlakami. Ten popularny, w pełni wyposażony model na bazie Fiata posiada w standardzie pakiet bez problemowej technologii, ekskluzywny  komfort podróżowania oraz wiele innych dodatków.

 • Nowość 2020: Frankia I 890 GD-B Titan dostępna siedziskiem barowym
 • Wyłącznie w kamperach Frankia: Innowacyjny pakiet technologii od Büttner Elektronik
 • Usiądź wygodnie i zrelaksuj się! Titan zajmie się resztą – dzięki pakietowi bezproblemowego wyposażenia
 • Bardzo duży garaż z tyłu pojazdu o wysokości 1,24 m oraz podwójna podłoga techniczna Frankia z przestrzenią sięgającą aż 35 cm zapewni Tobie mnóstwo sprytnych miejsc do przechowywania
 • Czysty komfort: zbiornik wody XL o pojemności 150 l oraz centralny system zarządzania wodą Frankia
 • Swoboda 360°, klasa, ekskluzywność: Wnętrze twojej Frankii Titan nie pozostawia niczego do życzenia

FRANKIA M-LINE

Przy odpowiednim przygotowaniu, każdy moment Twojej podróży staje się niezapomnianym doświadczeniem. Właśnie dlatego wszystkie modele kamperów Frankia M-Line są osadzone na wysokiej jakości podwoziu Mercedes-Benz Sprinter, zapewniając wydajny, tylni napęd ze świetnymi właściwościami jezdnymi. Co to dla Ciebie oznacza? Wyjątkowy komfort, mnóstwo innowacji od Frankia oraz nowe, jedyne w swoim rodzaju modele kamperów.

Sportowy front kampera półintegralnego o wadze 5 ton ma w sobie wszystko, czego możesz wymagać – świeży design zewnętrzny i wewnętrzny, luksusowe siedzenia SKA czy 2.03 m przestrzeni we wnętrzu.

 • Ponad 45 lat wspólnego sukcesu Frankia oraz Mercedes-Benz
 • Wysokiej jakości podwozie Mercedez-Benz Sprinter wraz z mocnym, tylnym napędem zapewniają świetne warunki jezdne
 • Luksusowy system centralnego zarządzania razem z samo-zwijającym się kablem
 • Pierwsza, całkowicie pozbawiona schodów podwójna podłoga techniczna
 • Inteligentna koncepcja dostępnych wnętrz, szeroka gama układów oraz dodatkowe przestrzenie bagażowe

FRANKIA NEO

Doświadcz unikalnej lekkości „gwiazdy” – Frankii M-Line NEO. Ta zupełnie nowa koncepcja pojazdu na specjalnie zaprojektowanej zamie AL-KO, w połączeniu z podwoziem Mercedes-Benz pozwala Tobie poczuć wyjątkowe połączenie lekkości oraz luksusu – wszystko w zakresie do 3,5 tony.

Jak tego dokonaliśmy? Dzięki nowej, podwójnej podłodze sięgającej aż 40 cm – osiągniętej dzięki AL-KO ramie specjalnie zaprojektowanej dla Frankia. Dzięki nigdy dotąd nie spotkanych, lekkich materiałach, zapewniających niezmienny, wysoki standard. Również dzięki nowemu wyglądowi pojazdu, który oferuje bardzo jasne wnętrze i charakterystyczny wygląd zewnętrzny.

Pozwól sobie na zupełnie nowe doświadczenie!

 • Mercedes-Benz na niskiej AL-KO ramie: lekka, przednio-napędowa rama zaprojektowana specjalnie dla Frankii
 • Innowacyjny, lekki design zapewniają wagę pojazdy do 3,5 lub 4,5 tlony oraz 7-metrowy promień skrętu
 • Śmiały design – zarówno wewnątrz jak i zewnątrz, z idealnym połączeniem przestrzeni kierowcy
 • Niesamowita przestronność: 2 metry przestrzeni nad głową przy całkowitej wysokości pojazdu sięgającej 2,9m
 • Unikalne, lekkie materiały zapewniające wysoki standard marki Frankia
 • Nowa, podwójna podłoga techniczna, zapewniająca wysokość od 20 do 40 cm
 • Pakowanie jeszcze nigdy nie było takie proste: rewolucyjny system Frankia Easy-Load

FRANKIA F-LINE

Od ponad 30 lat mieliśmy przyjemność współpracować z Fiatem. Powód jest prosty – kombinacja podwozia Ducato z AL-KO ramą daje nam swobodę realizowania nowych pomysłów, układów wnętrza czy samych modeli, rok po roku.

Masz wybór między kamperami z alkową i tymi w pełni zintegrowanymi, jak również pomiędzy 20 układami wnętrza w sześciu długościach i ośmiu wersjach z kanapą w kształcie litery U. Każdy model F-Line posiada 35 cm, podwójną podłogę techniczną, umożliwiającą załadunek w niemal każdym dostępnym układzie – wszystko po to, aby osiągnąc niewyobrażalną ilość przestrzeni bagażowej.

Jest wiele elementów, które należałoby poruszyć opisując nową Frankię F-line: jak na przykład zwiększone doznania podczas jazdy osiągnięte dzięki nowoczesnej generacji silników Fiata. Model I 890 GD ma również więcej mocy pod maską oraz nowy układ wnętrza z luksusowymi siedziskami barowymi (F-Line I 890 GD-B).

 • Nowość 2020:  Jeszcze bardziej wydajne i ekologiczna gama silników Fiata we wszystkich modelach F-Line
 • Niezależnie od typu nadwozia (alkowa/integra): kanapa w kształcie litery U dostępna w ośmiu układach wnętrz
 • 2,09 m przestrzeni wnętrza oraz bezschodkowe wnętrze w niemal każdym modelu
 • Po prostu nie do pobicia: bezschodkowa, podgrzewania podwójna podłoga techniczna o wysokości 35 cm – załadunek na całej długości pojazdu w niemal każdym modelu Frankii F-Line
 • Zoptymalizowane opory toczenia, zawieszenie zbliżone do samochodów oraz doskonałe zabezpieczenie przed korozją
 • Unikalny układ: I 680 SG! Mała długość pojazdu przy zachowaniu dużej ilości schowków oraz bardzo dużej przestrzeni bagażowej w garażu

FRANKIA PLATIN

Doświadczaj swobody w każdej chwili

Frankia buduje pojazdy na bazie Mercedesa-Benz’a od ponad 45 lat, idealnie wyciągając to co najlepsze z każdej firmy. Każdego roku przykłada uwagę do projektowania modeli na wysokiej jakości podwoziach Mercedesa sprawiając, że stają się coraz lepsze i jeszcze bardziej doskonałe. Zdumiewająco samo-wystarczalny, luksusowy model Frankia Platin jest idealnym przykładem jak sprawić, aby Gwiazda (Mercedesa) wyróżniała się jak nigdy dotąd: szczególnie biorąc pod uwagę świetne warunki jezdne tylnionapędowego pojazdu. Zwyczajnie chcemy sprawić, aby Twoja podróż była tak komfortowa, jak tylko jest to możliwe.

Unikalna technologia, bezgraniczna samo-wystarczalność

Ten wysokiej klasy, luksusowy kamper oferuje Tobie pełną gamę wyposażenia w standardzie, jak również indywidualnie dopasowany pakiet technologii gwarantujący pełną samo-wystarczalność – i to wszystko połączone z prestiżowym komfortem mieszkalnym. Pozwól sobie doświadczyć nowego wymiaru podróżowania z najwyższej jakości kamperem Frankia Platin.

 • To tylko zależy od Ciebie: modele Frankia z alkową dostępne w aż sześciu różnych układach wnętrza
 • Nowość 2020: Luksusowa integra teraz dostępna z popularnym siedziskiem w kształcie litery U
 • Jazda może być przyjemnością: Wszystko dzięki podwoziu Mercedesa Sprintera, zapewniający mocny, tylni napęd z świetną trakcją
 • Tak wiele przestrzeni bagażowej: Totalnie bezschodkowa, podwójna podłoga w każdym modelu Frankia Platin
 • Nowy wymiar przestrzeni mieszkalnej: 2,03 m wysokości we wnętrzu
 • Czysty luksus: 270 litrowy zbiornik czystej wody i centralny system zarządzania Frankia z samo-chowającym się kablem
 • Tylko w Frankia: pakiet unikalnej technologii do zapewnienia pełnej samo-wystarczalności

Zainteresowany?

Pozwól, abyśmy pomogli Tobie znaleźć wymarzony pojazd kempingowy!

Zadzwoń!Napisz już dziś!