Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains"

Nowe kampery, jak też używane samochody kempingowe to dość spory wydatek. Jeśli więc planujemy jednorazową wycieczkę kamperem i nie chcemy jeszcze decydować się na taki poważny zakup, udajmy się do wypożyczalni kamperów. Oferowane tam samochody kempingowe są zazwyczaj nowe, maksymalnie dwuletnie, a o ich stan dba właściciel. O czym powinniśmy pamiętać podczas wynajmowania campera?

Kiedy wynajmować?

Decydując się na wypożyczenie kampera musimy zastanowić się, ile osób będzie z nami jechać i jak długą podróż planujemy. Głównie od tego będzie zależeć cena wynajmu za każdy dzień. Powinniśmy również pamiętać, że stawki są różne w zależności od sezonu. Ten najwyższy trwa zazwyczaj od początku maja do końca września i wynajem podczas niego będzie droższy niż poza okresem wakacyjnym. Jednak każda wypożyczalnia kamperów może mieć ustaloną inną datę rozpoczęcia i zakończenia danego sezonu – warto sprawdzić to przed wybraniem ostatecznego terminu podróży.

Stan techniczny pojazdu

Zanim wynajmiemy kampera, musimy zapoznać się oczywiście z jego obsługą. Powinniśmy również dokładnie sprawdzić stan pojazdu i zakres wyposażenia, które w trakcie długich podróży może okazać się niezbędne. Podczas wizyty w wypożyczalni samochodów kempingowych postarajmy się jak najdokładniej obejrzeć kampera – przez następne kilka tygodni będzie on przecież naszym domem na kółkach!

Z uwagą przeczytajmy także umowę wynajmu. Zazwyczaj wypożyczalnia przyczep kempingowych i kamperów określa minimalny czas najmu kampera oraz możliwe destynacje. Podczas podróży w granicach Unii Europejskiej nie musimy się niczego obawiać, jednak podróżując dalej, powinniśmy przy potwierdzaniu rezerwacji zapytać o zgodę oraz dodatkowe ubezpieczenie kampera.