Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Ubezpieczenie kampera – jak obliczyć wysokość składki? - CarGO! Rent a Camp

Aby móc poruszać się po drogach właściciele kamperów muszą ubezpieczyć swoje pojazdy. W Polsce ubezpieczenie przyczepy kempingowej oraz kampera od odpowiedzialności cywilnej (czyli OC) jest obowiązkowe. Jeśli chcemy uchronić się przed wysokimi kosztami związanymi z wypadkiem drogowym, zniszczeniem samochodu lub kradzieżą, powinniśmy również przemyśleć ubezpieczenie AC, które jednak znacznie podwyższa miesięczną składkę za ubezpieczenie.

Od czego zależy wysokość składki?

Cena polisy zależy w głównej mierze od ubezpieczyciela jakiego wybierzemy. Właśnie dlatego powinniśmy przejrzeć oferty różnych firm zanim skierujemy się do konkretnego biura. Składki możemy obliczyć samodzielnie przy pomocy kalkulatora ubezpieczenia OC i AC – taka możliwość jest dostępna online lub za pomocą odpowiedniego programu. Innym wyjściem na porównanie ofert jest skierowanie pytania do multiagencji ubezpieczeń.

Biorąc pod uwagę miejsce ubezpieczenia w przypadku OC, różnice w wysokości składki dla właściciela kampera są nieznaczne, jednak zdecydowane różnice można zauważyć dla dodatkowego ubezpieczenia AC. Cena będzie ustalana w zależności od wieku właściciela samochodu kempingowego, rodzaju pojazdu, okresu eksploatacji, marki, modelu, pojemności silnika i miejscowości, w której ubezpieczamy kampera.

Najlepsza polisa

Wysokość składki za ubezpieczenie OC i AC zależy od rodzaju polisy, jaką wybierzemy oraz danego ubezpieczyciela. Zanim zdecydujemy się na ostateczną ofertę, powinniśmy przejrzeć wszystkie możliwe opcje. Czasem taki sam pakiet, ale u innego agenta może nasz kosztować o wiele więcej. Chyba nikt nie lubi przepłacać, prawda?