fbpx

Bezpieczne i komfortowe wakacje w kamperze to udane wakacje. Zanim więc siądziemy za kierownicą i ruszymy w podróż, a naszą głowę wypełnią myśli o ciepłych plażach i zabytkowych miastach, warto sprawdzić, czy jesteśmy właściwie do niej przygotowani. Jak ocenić stan pojazdu? Jakie akcesoria kempingowe spakować? O czym pamiętać?

Przegląd kampera

Obowiązkowy przegląd kampera powinien obejmować kontrolę stanu sprawności hamulców, ocenę stanu opon oraz sprawdzenie szczelności instalacji gazowej. Bliżej warto przyjrzeć się także akumulatorowi, światłom i działaniu wycieraczek. Należy też uzupełnić płyn do spryskiwaczy. By uniknąć niespodzianek na drodze, powinniśmy również spojrzeć na elementy instalacji wodnej – krany i pompki wody oraz określić drożność odpływu.

Niezbędne wyposażenie

Bez względu na cel naszej podróży, na wakacje camperem warto zabrać ze sobą kuchenne akcesoria kempingowe, zwłaszcza garnki, naczynia i sztućce. Przydatny będzie też grill gazowy. Dodatkowy komfort zapewnią składane krzesełka turystyczne. Niezbędne w trasie lub na kempingu, mogą okazać się zapałki, latarka i skrzynka z narzędziami do drobnych napraw. Wybierając się samochodem kempingowym za granicę, należy spakować też gaśnicę, zapasowe żarówki i apteczkę.

campery Poznań

Przydatne rady

Początkującym kierowcom zalecamy też sprawdzenie siebie – na drodze. Manewrowanie dużym i mniej zwrotnym kamperem może okazać się nie lada wyzwaniem. Dzięki wcześniejszemu treningowi podczas parkowania na kempingu czy przejazdu przez wąskie bramy, unikniemy kolizji… i stresu!

Używane przyczepy kempingowe