Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Przygotuj się do podróży z dzieckiem! - CarGO! Rent a Camp
Porady

Przygotuj się do podróży z dzieckiem!

By 27 grudnia, 201813 grudnia, 2019Brak komentarzy


Długa podróż z dzieckiem nie musi być katorgą! Maluchy szybko adaptują się do nowych warunków, a jeśli przygotujesz się odpowiednio do podróży, to twoja pociecha będzie miała cały czas jakieś zajęcie. W ten sposób unikniecie niepotrzebnych nerwów, płaczu i stresu. Przygotowaliśmy dla ciebie mini poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jakie rzeczy przydają się podczas podróży z dzieckiem. Gotowi? Zaczynajmy!

1. Zestaw książeczek na różne okazje


Warto mieć w kamperze przynajmniej kilkanaście książek dla dziecka. Nie pokazuj mu wszystkich od razu, bo wtedy szybciej się nimi znudzi. Podziel pozycje np. na trzy i wyciągaj nowe książki co kilka dni. W ten sposób maluch będzie miał cały czas jakieś zajęcie, a ty zyskasz chwilę spokoju. Warto zaopatrzyć się w książki związane z podróżowaniem lub np. z krajem, do którego zmierzacie. Ze starszym dzieckiem można też porozmawiać o zwyczajach panujących w danym państwie albo o najciekawszych atrakcjach. Kilkuletnie pociechy można z powodzeniem zaprosić do wspólnego zaplanowania wycieczki. Pytaj dzieci, które atrakcje wydają im się najciekawsze i opowiedz krótko  o tym, co was czeka. Dzięki temu pociecha nie poczuje się pominięta i bardziej zaangażuje się w wyjazd.

  1. Drewniane puzzle i układanki

Dla dzieci, które są już w stanie samodzielnie układać puzzle albo rozwiązywać łamigłówki, warto przygotować zapas zabaw w tym stylu. Dobrze by było, gdyby zabawa nawiązywała w jakiś sposób do podróżowania. W sklepach dostępne są np. układanki, które polegają na dopasowywaniu do siebie państw europejskich albo kontynentów. Przy okazji będziesz mógł porozmawiać z dzieckiem i wykorzystać chwilę na nauczenie go czegoś nowego.

  1. Bajki na tablecie

Na chwilę kryzysu albo znudzenie malucha, warto przygotować w zapasie trochę ulubionych bajek na tablecie. Można do tego wykorzystać np. Netflixa, który umożliwia oglądanie również w trybie offline, dzięki wcześniejszemu pobraniu plików. Warto to jednak zaplanować wcześniej, gdy jeszcze jesteśmy w domu, by w trasie nie okazało się, że brak Internetu uniemożliwia oglądanie bajek (bo zapomnieliście wcześniej zgrać je na urządzenie).