Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Przed sezonem: planowanie wakacji - CarGO! Rent a Camp
Porady

Przed sezonem: planowanie wakacji

By 13 stycznia, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy


Doświadczeni kamperowicze wiedzą już, kiedy warto zarezerwować kampera i zaplanować wakacje, by później bez problemu zdążyć ze wszystkimi przygotowaniami. Jeśli jednak planujesz rozpocząć przygodę z caravaningiem po raz pierwszy, to warto poświęcić chwilę na planowanie, by przypadkiem już po rozpoczęciu sezonu nie okazało się, że jest za późno na wynajem auta. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Sezon kamperowy: jak długo trwa?

„Gorący okres” dla kamperowiczów to czas od maja do września, gdy pogoda sprzyja jeżdżeniem autami np. bez specjalnej izolacji termicznej. Warto jednak wiedzieć, że osoby podróżujące kamperami rezerwują pojazdy z dużym wyprzedzeniem. Dlaczego? Jeśli zaczniesz planować swój urlop dopiero w maju czy w czerwcu, to może się okazać, że w sierpniu nie zdobędziesz już żadnego auta. Z tego względu polecamy zaplanować wypoczynek na początku roku. Styczeń i luty to idealny czas na to. Warto usiąść z rodziną lub ze znajomymi i wspólnie przemyśleć, jaki termin będzie dla was odpowiedni. Dzięki temu będziesz miał większy wybór wśród dostępnych kamperów.

Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem

Rezerwowanie samochodu kilka miesięcy wcześniej nie tylko daje gwarancję, że kampery będą dostępne. Ma to jeszcze jedną, znaczącą zaletę, czyli… przedsezonowe zniżki! Warto dopytać o nie wcześniej, ponieważ dzięki temu będziesz mógł zarezerwować auto w jeszcze korzystniejszej cenie.

Stopniowe planowanie

Jeśli będziesz miał już rezerwację i wybierzesz cel podróży, możesz zacząć planować wyjazd. W ten sposób zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu i spokojnie zapoznasz się z atrakcjami, które warto zobaczyć po drodze. Przemyśl, czego będziesz potrzebował podczas podróży i rozłóż zakupy na kilka miesięcy. Dodatkowo, jeśli planujesz zakup kampera, to styczeń oraz luty będą doskonałym momentem na rozejrzenie się za nowymi i używanymi pojazdami. Do wakacji pozostanie jeszcze kilka miesięcy, więc spokojnie zdążysz przeprowadzić ewentualne naprawy i dostosować kampera do możliwości swojej rodziny. Poza tym stopniowe przygotowywanie auta nie nadwyręży nadmiernie twojego budżetu, więc możesz zająć się wszystkim bez nerwów i niepotrzebnego stresu.

Sprawdź bazę postojową

Jeśli już zarezerwujesz kampera, zaoszczędzony czas możesz poświęcić na szukanie odpowiednich miejsc parkingowych. Dzięki temu nie przepłacisz – dokładne oczytanie się i przeszukanie baz umożliwi ci zapoznanie się z bezpłatnymi i bezpiecznymi miejscami postojowymi.  Warto zaznaczyć sobie konkretne bazy na mapie i mieć kilka miejsc w zapasie. W sezonie wakacyjnym ruch na drogach zwiększa się i znalezienie miejsca postojowego może być nieco trudniejsze. Z tego względu zalecamy porządne przygotowanie się do wakacji i zaplanowanie całej trasy jeszcze w domu. Wszystko po to, żebyś mógł później cieszyć się beztroską podróżą!