Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Jak oszczędzać na podróżach kamperem? - CarGO! Rent a Camp

Podróże kamperem, choć coraz popularniejsze, nie należą do najtańszych form spędzania wakacji. W powszechnej opinii wczasy w samochodzie kempingowym uchodzą za zarezerwowane wyłącznie dla najbardziej zamożnych. Tymczasem, pamiętając o kilku podstawowych zasadach, możemy udać się na niezapomniany wyjazd w domu na kółkach, nie rujnując naszego budżetu. Poniżej przedstawiamy skuteczne sposoby oszczędzania na podróżach kamperem.

kamper podróż oszczędzać

Podróżuj poza wysokim sezonem 

O ile nie jesteś właścicielem własnego kampera, stoisz przed wyzwaniem wynajęcia samochodu kempingowego na czas wyjazdu. Dzienny koszt wynajmu zależy nie tylko od modelu pojazdu, który warto dopasować do liczby podróżujących, ale i od okresu wypożyczenia. Przykładowo, dzienny koszt użytkowania 4-osobowego kampera Pilote z wypożyczalni kamperów wynosi w wysokim sezonie 850 zł, podczas gdy w niskim sezonie za dzień jazdy zapłacimy 500 zł. Jeśli masz taką możliwość, zatrzymasz sporą kwotę w portfelu, decydując się na wyjazd poza głównymi miesiącami urlopowymi.

Planuj najkrótszą trasę

Dobrze zaplanowana trasa pozwoli Ci nie tylko zobaczyć najciekawsze miejsca poza granicami Polski, ale i sporo zaoszczędzić. Przed wyruszeniem w podróż poświęć czas na wybór optymalnej trasy dojazdowej. Uwzględnij w nim koszty winiet oraz opłat za przejazdy mostami oraz tunelami. Krótka trasa to przede wszystkim jednak mniejsze zużycie paliwa, które odgrywa kluczową rolę w każdym budżecie wakacji w kamperze. Dobrym pomysłem będzie też zatankowanie samochodu kempingowego przed opuszczeniem Polski – koszty paliwa, zwłaszcza w porównaniu z zachodnimi sąsiadami, są u nas znaczenie niższe.

Wyposaż kompleksowo kampera

Jedną z głównych zalet podróżowania kamperem jest brak konieczności rezerwacji miejsc hotelowych. Właściciele samochodów kempingowych nie są też jednak zmuszeni do zatrzymywania się na polach kempingowych. Coraz więcej osób szuka oszczędności na tak zwanych wildspotach – dzikich miejscach noclegowych. Bezpłatne nocowanie to doskonały sposób na redukcję wakacyjnych wydatków, a także możliwość pobytu w wielu pięknych miejscach. Pamiętamy jednak, by przed zatrzymaniem się na noc w jednym z nich, upewnić się o braku zakazu postoju dla kamperów.

kamper podróż oszczędzać