fbpx

Wakacje organizowane na własną rękę cieszą się coraz większą popularnością. Nie dziwi więc wzrost popularności caravaningu, który daje swobodę podróżowania, możliwość nocowania w dowolnym miejscu i samodzielnego przygotowywania posiłków. Na co zwrócić uwagę przy zakupie przyczepy campingowej?

Parametry techniczne

Najważniejsze z pytań dotyczy tego, w ile osób zamierzamy podróżować przyczepą kempingową. Wraz z rozmiarem rośnie też waga, a więc i potrzeba mocniejszego auta, które pociągnie przyczepę. Dodatkowo, dłuższa przyczepa wiąże się z większymi kosztami przepraw promowych. Nie bez znaczenia jest też podwozie i amortyzatory, odpowiedzialne za bezpieczeństwo jazdy.

Wygoda podróżowania

Przyczepa kempingowa to miejsce, w którym na wyjeździe spędzamy wiele czasu. Nie tylko przemieszczamy się z nią, ale również śpimy w niej, jemy i spędzamy czas z innymi członkami wyjazdu. Niezwykle ważne jest więc, by przyczepa była wygodna w użytkowaniu. Znaczenie ma zatem jej odpowiedniej wyposażenie – od miejsca do spania, łazienki, aneksu kuchennego, przez meble, pozwalające na przechowywanie bagażu.

Przyczepa kempingowa – nowa czy używana?

Przyczepy kempingowe nie należą do najtańszych, jednak na rynku możemy wybierać spośród wielu różnych modeli, które dopasujemy do zasobności naszego portfela. Najpopularniejszą marką produkującą przyczepy jest zdecydowanie Dethleffs. Możemy też zdecydować się na kupno lub wynajem używanej przyczepy kempingowej. Niewątpliwym atutem drugiego rozwiązania jest brak konieczności rejestracji i wykonywania przeglądów technicznych.

Pozostaw odpowiedź