Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Klimatyzacja w kamperze – komfort w upalne dni - CarGO! Rent a Camp

Na wakacje w kamperze lub przyczepie kempingowej wybieramy się zwykle w okresie wakacyjnym. O ile panujące w letnich miesiącach temperatury sprzyjają plażowaniu, zwiedzaniu i aktywnemu wypoczywaniu, tak mogą stać się udręką, jeśli nasz samochód kempingowy nie będzie do nich odpowiednio przygotowany. By zagwarantować sobie i pasażerom maksymalny komfort w podróży i na kempingu, warto zdecydować się na zakup klimatyzacji. Jakie jej modele można znaleźć na rynku?

 

Przyjemny powiew z dachu 

Klimatyzatory do samochodów kempingowych możemy podzielić przede wszystkim na miejsce ich montażu. Popularnym rozwiązaniem, stosowanym przez właścicieli kamperów i przyczep, są klimatyzatory dachowe. W ofercie takich wiodących producentów jak marka Dometic, dostępne są funkcjonalne urządzenia, zapewniające szybkie i równomierne rozprowadzanie po pojeździe powietrza, opadającego z góry na dół.  Niepodważalnymi atutami klimatyzatorów dachowych są też lekka i łatwa w montażu konstrukcja, niewielki pobór prądu i co ważne – możliwość zaoszczędzenia cennego miejsca w środku pojazdu. Dodatkowo, klimatyzatory montowane na dachu mogą być integrowane z oknem, co zapewni nam dostęp naturalnego światła w ciągu dnia. Jedyną wadą tego typu klimatyzatorów jest generowany przez nie hałas, który może uprzykrzać pobyt na kempingu nie tylko nam, ale i innym osobom.

Świeże powietrze ze schowka

Alternatywą dla urządzeń montowanych na dachu, jest klimatyzacja podłogowa, nazywana też podławkową. Zwykle instaluje się ją w wolnym schowku bagażowym. Na wybór takiego rozwiązania warto zdecydować się więc zwłaszcza wtedy, kiedy w pojeździe nie brakuje nam miejsca do przechowywania. Za wyborem klimatyzacji podławkowej przemawia też fakt, że zwykle wyposażona jest ona w dźwiękoszczelną budowę, gwarantującą cichą pracę urządzenia. Decydując się na zakup klimatyzacji podławkowej, warto wziąć jednak pod uwagę wyższe zużycie energii, związane z koniecznością rozprowadzenia osuszonego i schłodzonego powietrza z dołu do góry.