Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Kemping z dzieckiem - CarGO! Rent a Camp

Wyjazdy kamperem czy z przyczepą to doskonała forma spędzenia rodzinnych wakacji. By przebiegły w doskonałej atmosferze, warto się do nich odpowiednio przygotować. Jak zapewnić dziecku komfortową podróż w samochodzie kempingowym? Jak przyjemnie i bez stresu zorganizować pobyt na kempingu?

Dziecko w trasie

Przed wyruszeniem w drogę, należy przede wszystkim zapoznać się z przepisami prawa, obowiązującymi w kraju, do którego zmierzamy. W większości krajów Unii Europejskiej i nie tylko, nakazuje ono, by najmłodsi pasażerowie pojazdów, a zatem także camperów i przyczep, przewożeni byli w fotelikach. W foteliku dopasowanym do wagi, dziecko powinno podróżować do 12 roku życia lub osiągnięcia 150 cm wzrostu. Najlepszym miejscem do zamontowania fotelika jest tylna kanapa samochodu kempingowego. Warto przy tym trzymać się instrukcji producenta, by uniknąć niepożądanych ruchów fotelika i wypadnięcia pociechy.

Maluch na kempingu

Przed wyborem kempingu, powinniśmy zapoznać się z ofertą danego obiektu, wyposażeniem i zasadami panującymi na jego terenie. Sprawdźmy konieczne, czy dostępne sanitariaty przystosowano do niemowląt i małych dzieci i czy wyposażono je w takie akcesoria kempingowe jak przewijak czy wanienka. Cenną informacją będzie też czas trwania ciszy nocnej – jadąc kamperem lub z przyczepą na wakacje z dzieckiem, warto wybrać spokojny kemping. Dobrą zabawę zapewni maluchom wydzielony w basenie brodzik, plac zabaw i programy animacyjne dla najmłodszych, a starszym dzieciom – plaża z łagodnym zejściem do morza.