Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Jakie ubrania i akcesoria przydadzą się na kempingu? - CarGO! Rent a Camp
BlogPorady

Jakie ubrania i akcesoria przydadzą się na kempingu?

By 25 czerwca, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Nowoczesne kampery są na tyle pojemne, że bez problemu mogą pomieścić cały niezbędny asortyment. Warto jednak nauczyć się rozsądnego pakowania na wakacje – często przesadzamy z liczbą rzeczy i okazuje się, że w praktyce połowy nie wykorzystaliśmy. Dziś chcemy podzielić się z wami naszym doświadczeniem i podpowiedzieć, jakie ubrania i akcesoria przydadzą się na kempingu!

Po pierwsze: wygoda

Choć stanowczo odradzamy spędzanie wakacji wyłącznie w dresie, to jednak warto zabrać ze sobą coś wygodnego, a nie tylko strojne sukienki czy koszule. Dresowe spodnie i luźne koszulki mogą przydać się np. podczas robienia prania czy gotowania. Ponadto, jeśli planujecie spędzić wakacje “na dziko”, zaszyci na jakimś końcu świata, to warto zabrać też coś ciepłego, by pomóc spędzać długie (i czasem chłodne) wieczory przed kamperem.

Po drugie: przygotowanie

Pogoda bywa nieprzewidywalna i czasem nawet w ciepłych krajach mogą przydarzyć się deszczowe dni. Warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową – jest lekka i nie zajmie dużo miejsca w walizce, a za to umożliwi ci zwiedzanie podczas nieco bardziej deszczowego dnia. 

Po trzecie: funkcjonalność

Na kemping warto zabrać ze sobą ręczniki szybkoschnące. My polecamy te z mikrofibry. Ekspresowo wchłaniają wilgoć i są bardzo lekkie, więc idealnie sprawdzają się w trasie. Można je zabierać na plażę, ale też doskonale sprawdzają się do wycierania ciała po kąpieli. 

Po czwarte: mniej znaczy lepiej

Jeśli chodzi o ubrania codziennie, to zdecydowanie polecamy opcję “mniej” niż “więcej”. W kamperze będziecie mieć dostęp do wody, więc w każdej chwili możecie zrobić pranie i wysuszyć mokre ubrania na słońcu. Jeśli wybieracie się w podróż z całą rodziną i wiecie, że z maluchami czeka was sporo prania, polecamy rozważyć zakup pralki turystycznej, która idealnie sprawdza się podczas dłuższych wyjazdów.