Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Jak wyspać się w kamperze? - CarGO! Rent a Camp
BlogPorady

Jak wyspać się w kamperze?

By 20 sierpnia, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Być może brzmi to banalnie, ale spanie to przecież temat-rzeka. Gdy jedziemy na urlop, chcemy maksymalnie wypocząć i zrelaksować się. Warto zadbać o odpowiednie miejsce do spania. Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma trickami, które stosujemy podczas podróży.

Bezpieczny sen maluchów

Trudno się wyspać, gdy przez większość nocy trzeba czujnie pilnować najmłodszych dzieci, by przypadkiem nie pospadały z łóżek. Na szczęście istnieją rozwiązania do kamperów, które pozwolą i Wam, i dzieciom spać spokojnym snem. Mowa tu m.in. o siatkach oraz o barierkach do łóżek, które skutecznie uniemożliwiają dzieciom przekroczenie granicy mebla. Siatki zadbają o bezpieczeństwo zarówno maluchów, jak i starszaków – warto zabrać je ze sobą w podróż!

Zaoszczędź na masie pojazdu

Jeśli planujecie remont kampera, rozważcie całkowite usunięcie stelażu łóżka na rzecz elastycznego systemu łóżkowego. To produkt, który świetnie umożliwia wypoczynek, ponieważ odciąża kręgosłup, a przy tym gwarantuje solidne podparcie. Elastyczne systemy ważą mniej niż tradycyjne stelaże, więc pozwalają też zaoszczędzić nieco na całkowitej masie pojazdu.

Odpowiedni materac

Warto wiedzieć, że w kamperach powinno stosować się specjalne materace, odmienne od tych, z których najczęściej korzystamy w domach i w mieszkaniach. Dlaczego? Ponieważ materace do kampera wymagają innej termoregulacji. Dzięki temu zachowujemy w pomieszczeniu odpowiedni przepływ powietrza; zanim wybierzesz więc materac do Twojego pojazdu, zwróć uwagę na to, czy na pewno jest on dedykowany kamperom albo przyczepom kempingowym.