fbpx

Wybierając się w dłuższą trasę powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. W zależności od środka transportu, będziemy musieli inaczej rozplanować zagospodarowanie bagaży. Jeśli w podróż jedziemy kamperem, możemy zabrać o wiele więcej, ale musimy też pamiętać o kilku dodatkowych rzeczach.

Co powinniśmy mieć zawsze w kamperze?

Jeżeli dopiero nabyliście samochód kempingowy, to należy go odpowiednio wyposażyć, abyście za każdym razem nie musieli pakować całego sprzętu. Akcesoria kempingowe powinny mieć swoje stałe miejsce w kamperze. Jeśli korzystamy natomiast z używanej przyczepy kempingowej, najlepiej będzie, jeśli spiszemy na kartce wszystkie potrzebne rzeczy, aby o niczym nie zapomnieć. Oprócz rzeczy osobistych, takich jak ubrania i kosmetyki, musimy pamiętać o wyposażeniu kampera, czyli:

  • naczyniach w szafce,
  • komplecie garnków (ilość zależy od tego, jak często planujemy gotować),
  • suchym prowiancie,
  • pościeli i ręcznikach.

Jest to niezbędne minimum, aby nasza długa podróż, czasem trwająca kilka miesięcy, była komfortowa. Poza wszystkimi akcesoriami kempingowymi związanymi z jedzeniem, należy pamiętać także o podstawowych środkach czystości, które z pewnością będą nam potrzebne.

Jak przewozić?

Ze względu na pokonywaną przez nas trasę i możliwe wyboje na drodze, czy też inne niedogodności, wszystkie garnki i naczynia powinniśmy zabezpieczyć, np. przekładając je ręcznikami lub poszewkami. Możemy również używać plastikowych talerzy, jednak przy dłuższych dystansach stanie się to uciążliwe. Pozostałe akcesoria i sprzęt należy ustawić w takim miejscu w kamperze, aby nie mogły się ruszać podczas jazdy.

Pozostaw odpowiedź