Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Jak dbać o czystość w kamperze? - CarGO! Rent a Camp
Porady

Jak dbać o czystość w kamperze?

By 25 lutego, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Jeśli jesteś zaawansowanym podróżnikiem, to prawdopodobnie nie znajdziesz tutaj zaskakujących informacji. Jeśli jednak planujesz dopiero rozpocząć swoją przygodę z caravaningiem, to zdecydowanie powinieneś zapoznać się z całym wpisem. Przygotowaliśmy dla ciebie zbiór informacji o utrzymywaniu porządku w kamperze. Sprawdź, co robić, by móc cieszyć się lśniącym kamperem przez cały wyjazd!

Higiena w łazience


Amatorów jazdy kamperem zdecydowanie najczęściej przeraża kwestia opróżniania toalety. Nie ma powodu do obaw. Obecnie kampery są projektowane w taki sposób, by jak najbardziej ułatwiać podróżnikom dbanie o higienę. W nowoczesnych pojazdach znajdziesz między innymi toalety kasetowe, które bez problemu można opróżnić w przeznaczonych do tego miejscach (znajdziesz je przy postojach). Nie musisz martwić się o czystość samej kasety. Podczas podróży nie przeciekają i zapobiegają ulatnianiu się nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo możesz dorzucić do nich tabletki, które rozkładają nieczystości. Warto zabrać płyny do toalet w podróż – ułatwiają one też rozpuszczanie papieru toaletowego.

Czystość w kamperze


Aby nie zajmować niepotrzebne miejsca, najlepiej jest kupić specjalne środki chemiczne, których można używać jednocześnie w kuchni i w łazience. Warto zainwestować zwłaszcza w płyn do czyszczenia powierzchni – dzięki niemu szybko przetrzesz zlew, kuchenkę czy stół.

Dostęp do wody


Kampery posiadają duże pojemniki na wodę, którą można używać do kąpieli i mycia naczyń. Dzięki temu nie musisz za każdym razem szukać miejsca postojowego i możesz zaparkować gdzieś „na dziko”. Oczywiście, woda po kilku dniach się skończy i wówczas trzeba uzupełnić zapasy. Warto też pamiętać o tym, że taka woda nie nadaje się do spożywania. O tę pitną trzeba zadbać osobno.