Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Jak chronić się przed insektami w kamperze? - CarGO! Rent a Camp
BlogPorady

Jak chronić się przed insektami w kamperze?

By 12 kwietnia, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Letnie podróże mają wiele zalet: przyjemne temperatury, więcej atrakcji turystycznych, wspaniałe krajobrazy i długie dni. Z drugiej strony jednak kemping latem może być też uciążliwy, jeśli nie przygotujemy się odpowiednio do… ataku insektów. Na kempingach, które znajdują się blisko jezior, owady dają szczególnie o sobie znać, dlatego warto odpowiednio przygotować się do podróży. Sprawdź, jak można chronić się przed insektami w kamperze!

Rolety sprężynowe

Nie wyobrażamy sobie letnich podróży bez rolet sprężynowych! Chronią wnętrze pojazdu nie tylko przez owadami, ale też pozwalają odpocząć od zbyt intensywnego słońca i… niechcianych gapiów. Rolety bez problemu można zamontować w różnych kamperach – montaż zajmie kilka minut, a komfort podróżowania znacząco wzrasta.

Moskitiery

Moskitiery to kolejny element, o którym warto pomyśleć. Można je zamontować na drzwiach kampera lub przyczepy kempingowej – to zapobiegnie przedostawaniu się komarów do środka, gdy zapalimy wieczorem światło wewnątrz pojazdu. Polecamy moskitiery na zatrzaski lub rzepy – kosztują niewiele i z łatwością można je dostosować do wielkości drzwi.

Środki przeciw owadom

Warto zabrać ze sobą w podróż naturalne olejki aromatyczne – niektóre skutecznie odstraszają insekty, dzięki czemu mogą pomóc. Polecamy zwłaszcza olejki eukaliptusowe oraz cytrusowe. Dobrze jest też mieć w zapasie środki chemiczne, np. preparaty do spryskiwania odzieży. Przydają się zwłaszcza wtedy, gdy wieczory spędzamy przed kamperem, biesiadując z przyjaciółmi.