fbpx
Porady

Ile kosztuje podróż kamperem? Część II

By Wrzesień 26, 2019 Brak komentarzy

W drugiej części zastanawiamy się nad kolejnymi kwestiami finansowymi dotyczącymi podróżowania kamperem. Sprawdźcie, czy na pewno pomyśleliście o wszystkim!

Jedzenie w kamperze

Żywność to ta część podróżowania kamperem, na której można sporo oszczędzić. Dlaczego? W sezonach turystycznych ceny w restauracjach i kawiarniach znacząco wzrastają, więc codzienne, rodzinne stołowanie się na mieście może być sporym kosztem. Na szczęście każdy nasz kamper jest wyposażony w kuchnię, więc możecie bez problemu gotować sobie posiłki z produktów kupionych na przykład na lokalnym targowisku. Warto również podkreślić, że dzięki dużej lodówce i zamrażalnikowi część produktów możecie wozić ze sobą nawet tam, gdzie dostęp do tańszych sklepów jest utrudniony. Samodzielne gotowanie to też świetna okazja do zapoznania się z lokalną kuchnią od praktycznej strony. Posprawdzajcie przepisy u źródeł – mieszkańcy danych rejonów na pewno chętnie podzielą się z wami różnymi sposobami na przyrządzenie pysznych dań!

Dodatkowe atrakcje

O ile z żywienia raczej trudno zrezygnować, o tyle kwestia zwiedzania czy wykupienia dodatkowych atrakcji jest już rzeczą zupełnie indywidualną. Przed wyjazdem możecie porównać koszty różnych muzeów czy miejsc, które warto odwiedzić i zastanowić się, czy na pewno chcecie udać się do wszystkich. Podczas podróży zawsze też można skupić się na totalnym wypoczynku – wtedy zamiast zwiedzania lepiej wybrać leżenie na plaży czy niespieszne spacerowanie.

Wybieraj mądrze

Chcesz zaoszczędzić na podróży? Wypożycz kampera poza sezonem! Majówka i lato to zdecydowanie najgorętszy okres kamperowy, ale zarazem i najdroższy (również biorąc pod uwagę wspomniane już atrakcje turystyczne czy stołowanie się na mieście). Jesień i zima są mniej popularnym czasem na podróże, ale to mają swoje plusy w postaci niższych kosztów (m.in. wypożyczenia kampera). Podróżowanie poza sezonem może być pięknym przeżyciem, jeśli tylko cenicie ciszę i spokój oraz miejsca wolne od turystycznego zgiełku.

Pozostaw odpowiedź