Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" FAQ: Wszystko, co musisz wiedzieć o kamperach - CarGO! Rent a Camp
Porady

FAQ: Wszystko, co musisz wiedzieć o kamperach

By 15 marca, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Planujesz pierwszą wyprawę kamperem? Na pewno w twojej głowie czai się wiele wątpliwości! To normalne. Od odpowiadania na pytania jesteśmy my – dzięki wieloletniemu doświadczeniu nic nas nie zaskoczy, dlatego chętnie pomożemy Wam zaplanować idealną podróż. Gotowi? Zaczynajmy!

1. Jakie prawo jazdy jest potrzebne do prowadzenia kampera?’

Wyselekcjonowaliśmy kampery przed udostępnieniem ich klientom, by ułatwić podróżowanie. Dzięki temu w CarGO! znajdziecie tylko takie pojazdy, do prowadzenia których wystarczy prawo jazdy kategorii B. Nie musisz więc zdobywać dodatkowych uprawnień, by móc w każdej chwili możesz wyruszyć w podróż z rodziną czy przyjaciółmi!

2. Ile osób może podróżować kamperem?

W naszej ofercie znajdziesz kampery o różnych wielkościach. Pojazdy typu van posiadają 3 miejsca noclegowe, dlatego są idealne dla par lub małych rodzin. Dla osób, które lubią podróżować większą paczką lub mają dużą rodzinę, polecamy raczej kampery Prestige lub Comfort, które posiadają do sześciu miejsc noclegowych.

3. Gdzie można nocować kamperem?

To zależy! Możesz bez problemu zatrzymać się na noc na dużym parkingu, ale sprawdź wcześniej, czy nie ma nigdzie znaku informującego, że możesz spędzić na nim maksymalnie kilka godzin. W przeciwnym razie twoje auto może zostać odholowane. Najlepszą opcją jest oczywiście parkowanie na kempingach. To miejsca przystosowane do mobilnych podróżujących; można na nich często uzupełnić zapasy wody i rozłożyć dodatkowe wyposażenie, np. markizę. Niektórzy kamperowicze praktykują również parkowanie „na dziko” np. w lesie, pod warunkiem, że nie ma tam żadnych zakazów.

4. Czy w kamperach są toalety?

Tak, kampery dostępne w CarGO! posiadają toalety wewnątrz pojazdu. Ich obsługa jest bardzo prosta – wszystkie modele mają zbiorniki na nieczystości, które należy opróżniać np. na stacjach benzynowych. Pojemniki nie przeciekają i nie przepuszczają zapachów, dzięki czemu gwarantują komfortową podróż.

5. Czy opłaty za kampera na autostradzie są wysokie?

Nie! Nasze pojazdy są traktowane tak, jak auta osobowe lub przynajmniej zbliżone do nich, dlatego ceny nie będą różnić się znacząco od zwykłych samochodów. Różnica w cenach może za to pojawiać się przy ewentualnych  przeprawach  promowych, ale jeśli nie planujecie pokonywać trasy drogą wodą, to nie będzie problemu.

6. Czy w kamperach jest ciepło?

Tak! Nasze kampery posiadają ogrzewanie gazowe lub elektryczne, które w zupełności wystarcza do ogrzania pojazdu podczas chłodniejszych dni. Niektóre modele zostały wzbogacone również o specjalną izolację termiczną, co sprawia, że doskonale sprawdzają się podczas zimowych wypraw na narty czy snowboard.

7. Jaki kamper sprawdzi dla początkujących?

Jeśli nigdy nie prowadziłeś dużego pojazdu, na początek sugerujemy wypróbować model typu van albo kampera półzintegrowanego. Te z alkową są wyższe, dlatego manewrowanie nimi może być nieco trudniejsze dla osób, które nigdy nie prowadziły tak wysokich pojazdów.

8. Dlaczego ceny wynajmu zmieniają się zależnie od pory roku?

Wyróżniamy 3 sezony kamperowe. Pierwszy jest najbardziej popularny – zaczyna się w czerwcu i trwa do września. Wówczas caravaning cieszy się największym zainteresowaniem. Sezon drugi trwa od kwietnia do maja oraz od września do października, a trzeci od stycznia do marca oraz od listopada do grudnia. Drugi i trzeci sezon cieszą się mniejszym zainteresowaniem, dlatego wówczas czas oczekiwania na kampery jest mniejszy, a sam wynajem tańszy.