fbpx
Porady

FAQ: Wszystko, co musisz wiedzieć o kamperach

By Marzec 15, 2019 Marzec 29th, 2019 Brak komentarzy

Planujesz pierwszą wyprawę kamperem? Na pewno w twojej głowie czai się wiele wątpliwości! To normalne. Od odpowiadania na pytania jesteśmy my – dzięki wieloletniemu doświadczeniu nic nas nie zaskoczy, dlatego chętnie pomożemy Wam zaplanować idealną podróż. Gotowi? Zaczynajmy!

  1. Jakie prawo jazdy jest potrzebne do prowadzenia kampera?’

Wyselekcjonowaliśmy kampery przed udostępnieniem ich klientom, by ułatwić podróżowanie. Dzięki temu w CarGO! znajdziecie tylko takie pojazdy, do prowadzenia których wystarczy prawo jazdy kategorii B. Nie musisz więc zdobywać dodatkowych uprawnień, by móc w każdej chwili możesz wyruszyć w podróż z rodziną czy przyjaciółmi!

  1. Ile osób może podróżować kamperem?

W naszej ofercie znajdziesz kampery o różnych wielkościach. Pojazdy typu van posiadają 3 miejsca noclegowe, dlatego są idealne dla par lub małych rodzin. Dla osób, które lubią podróżować większą paczką lub mają dużą rodzinę, polecamy raczej kampery Prestige lub Comfort, które posiadają do sześciu miejsc noclegowych.

  1. Gdzie można nocować kamperem?

To zależy! Możesz bez problemu zatrzymać się na noc na dużym parkingu, ale sprawdź wcześniej, czy nie ma nigdzie znaku informującego, że możesz spędzić na nim maksymalnie kilka godzin. W przeciwnym razie twoje auto może zostać odholowane. Najlepszą opcją jest oczywiście parkowanie na kempingach. To miejsca przystosowane do mobilnych podróżujących; można na nich często uzupełnić zapasy wody i rozłożyć dodatkowe wyposażenie, np. markizę. Niektórzy kamperowicze praktykują również parkowanie „na dziko” np. w lesie, pod warunkiem, że nie ma tam żadnych zakazów.

  1. Czy w kamperach są toalety?

Tak, kampery dostępne w CarGO! posiadają toalety wewnątrz pojazdu. Ich obsługa jest bardzo prosta – wszystkie modele mają zbiorniki na nieczystości, które należy opróżniać np. na stacjach benzynowych. Pojemniki nie przeciekają i nie przepuszczają zapachów, dzięki czemu gwarantują komfortową podróż.

 

Pozostaw odpowiedź