fbpx
Porady

FAQ: Wszystko, co musisz wiedzieć o kamperach. Część II

By Marzec 31, 2019 Kwiecień 2nd, 2019 Brak komentarzy
  1. Czy opłaty za kampera na autostradzie są wysokie?

Nie! Nasze pojazdy są traktowane tak, jak auta osobowe lub przynajmniej zbliżone do nich, dlatego ceny nie będą różnić się znacząco od zwykłych samochodów. Różnica w cenach może za to pojawiać się przy ewentualnych  przeprawach  promowych, ale jeśli nie planujecie pokonywać trasy drogą wodą, to nie będzie problemu.

  1. Czy w kamperach jest ciepło?

Tak! Nasze kampery posiadają ogrzewanie gazowe lub elektryczne, które w zupełności wystarcza do ogrzania pojazdu podczas chłodniejszych dni. Niektóre modele zostały wzbogacone również o specjalną izolację termiczną, co sprawia, że doskonale sprawdzają się podczas zimowych wypraw na narty czy snowboard.

  1. Jaki kamper sprawdzi dla początkujących?

Jeśli nigdy nie prowadziłeś dużego pojazdu, na początek sugerujemy wypróbować model typu van albo kampera półzintegrowanego. Te z alkową są wyższe, dlatego manewrowanie nimi może być nieco trudniejsze dla osób, które nigdy nie prowadziły tak wysokich pojazdów.

  1. Dlaczego ceny wynajmu zmieniają się zależnie od pory roku?

Wyróżniamy 3 sezony kamperowe. Pierwszy jest najbardziej popularny – zaczyna się w czerwcu i trwa do września. Wówczas caravaning cieszy się największym zainteresowaniem. Sezon drugi trwa od kwietnia do maja oraz od września do października, a trzeci od stycznia do marca oraz od listopada do grudnia. Drugi i trzeci sezon cieszą się mniejszym zainteresowaniem, dlatego wówczas czas oczekiwania na kampery jest mniejszy, a sam wynajem tańszy.

Pozostaw odpowiedź