fbpx

Wakacje w przyczepie kempingowej to wspaniały sposób podróżowania, dający prawdziwą frajdę całej rodzinie. Pod warunkiem, że przed wyruszeniem w wymarzoną podróż, przeprowadzimy dokładny przegląd naszej przyczepki. To właśnie od jej stanu technicznego zależy, czy wyjazd upłynie nam w miłej i bezpiecznej atmosferze. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak przygotować przyczepę campingową do wyjazdu? Podpowiadamy!

Przegląd układu jezdnego

Konieczna będzie ocena stanu opon, łożysk, nóg podporowych przyczepy oraz obserwacja sposobu, w jaki obracają się koła przyczepy kempingowej. Nie zapominajmy też o kontroli sprawności hamulców – po zimowym postoju metalowe elementy układu mogły pokryć się rdzą. To z kolei może prowadzić do spalenia klocków hamulcowych w trakcie jazdy.

Kontrola instalacji

Kolejnym z punktów przeglądu powinno być sprawdzenie szczelności instalacji gazowej, z której korzystają kuchenki i lodówki w przyczepie campingowej. Przed rozpoczęciem sezonu warto tez skontrolować instalację wodną, w tym działanie kranów, sprawność pompki wody i stan drożności odpływu.

Porządki wewnątrz

Nie bez znaczenia jest też stan wnętrza przyczepy kempingowej. Przed podróżą możemy uprać zasłonki, odkurzyć materace i przetrzeć szmatką wszystkie szafki. Dobrym pomysłem jest także wywietrzenie wnętrza.

Skompletowanie wyposażenia

Na koniec sprawdźmy, czy posiadamy wszelkie niezbędne narzędzia i części zamienne do  przyczepy kempingowej. Pamiętajmy o zabraniu gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego i apteczki. Przydatne okazać się może również koło zapasowe i narzędzia, które ułatwią jego szybką wymianę.

 

Pozostaw odpowiedź