fbpx

Chorwacja to jeden z modniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Nic dziwnego – ten niewielki kraj ma nam dużo do zaoferowania. Zabytkowe miasta, piękną naturę i idealne plaże możemy poznawać podróżując camperem lub przyczepą campingową. W które regiony Chorwacji warto się wybrać?

Zabytkowy Dubrownik

Dubrownik – przez wielu nazywany Perłą Adriatyku. Panorama ze wzgórza Srd na miasto pełne zabytkowych kamienic i świątyń, które wpisano w 1979 r. na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, robi wrażenie. Podobnie jak otaczające Dubrownik mury obronne, wewnątrz których zwiedzać możemy Pałac Sponza i Pałac Rektorów, barokowy Kościół św. Błażeja i Katedrę Wniebowzięcia NMP.

Piękno jezior Plitwickich

Na Jeziora Plitwickie składa się 16 jezior krasowych, połączonych ze sobą ponad 92 kaskadowymi wodospadami. W turkusowych wodach jezior kąpać można się w wyznaczonych miejscach. Równie ładnie jest tam poza sezonem, gdy porośnięte drzewami brzegi mienią się feerią barw. Do parku bez problemu dotrzemy kamperem lub przyczepą kempingową.

Plażowanie w Chorwacji

Chorwackie plaże należą do najładniejszych w Europie.  Do najbardziej popularnych plaż zalicza się te na wyspie Hvar, nazywanej „królową chorwackich wysp” oraz w miejscowości Makarska – modnym kurorcie w regionie Dalmacji. Miłośnicy plażowania będą też zadowoleni z wizyty w takich miastach jak Opatija, Medulin i Zaton.

W Chorwacji znajduje się ponad 300 oficjalnych kempingów ulokowanych nad morzem i w głębi kraju. Drugie tyle stanowią małe prywatne przydomowe pola. Bez problemu znajdziemy na nich miejsce na camper lub przyczepę campingową.

Pozostaw odpowiedź