Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Zima w Czechach. 4 rzeczy, które musisz zrobić w tym państwie! - CarGO! Rent a Camp
Podróże

Zima w Czechach. 4 rzeczy, które musisz zrobić w tym państwie!

By 18 listopada, 201813 grudnia, 2019Brak komentarzy

Wybierasz się kamperem do Czech? Zima to świetny czas na zwiedzanie z uwagi na liczne atrakcje. Jeśli szukasz inspiracji i listy rzeczy do „odhaczenia”, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Poniżej przygotowaliśmy 10 pomysłów na to, co robić w Czechach, by dobrze zapoznać się z tamtejszą kulturą i miło spędzić czas.

Zjedz Smažený sýr

Smażony ser to jedna z najbardziej charakterystycznych potraw Czechów. Spory kawałek sera, obtoczony w bułce tartej i smażony w głębokim tłuszczu, może nie przypaść każdemu do gustu, ale warto go przynajmniej spróbować – w końcu nie na co dzień mamy okazję jadać takie specjały!

Wypić piwo lub grzane wino na jednym z targów

Czesi wypijają rekordowe ilości piwa; nic dziwnego więc, że ten trunek można u nich kupić w cenie wody. Nie wszyscy lubią pić zimne piwo, gdy spadają temperatury, ale zawsze jeszcze możecie spróbować grzanego wina. Rozejrzyjcie się za jarmarkami – tam często można wypić napoje alkoholowe w przystępnych cenach. Targ świąteczny znajdziecie m.in. w Brnie na Zelný trh; polecamy skosztować tam również gorącego ponczu albo miodunki.

Skorzystaj z gorących źródeł

Czechy znane są m.in. z leczniczych źródeł mineralnych. Jeśli będziesz w tym kraju, nie zapomnij skorzystać z tych wyjątkowych wód. Ich temperatura sięga 36 stopni Celsjusza, a więc jest zbliżona do temperatury ciała człowieka. Dzięki temu bardzo pozytywnie oddziałuje na organizm. Wpływa ona m.in. na relaksację mięśni i rozluźnienie napięcia.

Wypróbować ośrodki narciarskie

Polecamy ten w Jańskich Łaźniach. Możecie tu nie tylko do woli korzystać ze sportów zimowych, ale też podziwiać piękne Karkonosze w zimowej scenerii. Dodatkowo w Jańskich Łaźniach znajdziecie również termy oraz wiele knajp, w których serwowane są tradycyjne dania czeskie.