fbpx

Od lat Włochy należą do ulubionych urlopowych destynacji turystów, również z Polski. Jakie miejsca odwiedzić podczas wakacji camperem? Gdzie się zatrzymać jadąc samochodem kempingowym?

Camperem do Wiecznego Miasta

Zwiedzanie Rzymu warto zacząć od jego symbolu – Koloseum, uznanego za jeden z siedmiu nowych cudów świata. W mieście zobaczcie też barokową Fontannę di Trevi, Forum Romanum, Plac Hiszpański z najszerszymi i najdłuższymi schodami w Europie. W Watykanie odwiedzicie Bazylikę św. Piotra i Kaplicę Sykstyńską z freskami Michała Anioła.

Rzym kamperem

Liguria od kuchni

Największymi specjałami regionu są focaccia – cienki placek, nadziewany serem lub cebulą z dodatkiem ziół i oliwy oraz świeże zielone pesto. Amatorzy wina zachwyceni będą powstającym w Ligurii vermentino, które doskonale smakować będzie w takich miejscach jak urocze Cinque Terre czy Portofino.

Liguria kamperem

Sardynia – wyspa skarbów

Costa Smeralda, wybrzeże, które swoją nazwę zawdzięcza kolorowi oblewających go wód, La Maddalena – archipelag 62 wysepek i Arbatax, znane z wystających z morza krwistoczerwonych skał z porfiru to tylko kilka z atrakcji Sardynii, nazywanej wyspą skarbów. Z łatwością odkryjecie je podczas objazdówki camperem.

Sardynia kamperem

Włochy kamperem

We Włoszech, w każdym regionie, nie brakuje campingów – komfortowych, wyposażonych i w przystępnych cenach. Wiele z nich leży tuż przy plaży, inne dzięki dogodnemu dojazdowi będą dobrą bazą wypadową do największych miast w kraju. Zarówno w Rzymie, w Ligurii i na Sardynii znajdziecie miejsca dla kamperów i wynajętych samochodów campingowych dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi.