Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Wakacje 2018 w kamperze – najpopularniejsze kierunki w tym sezonie! - CarGO! Rent a Camp

Wakacje już wkrótce. To najwyższy czas, by na poważnie zabrać się za planowanie letnich podróży. Jak przekonuje Polska Izba Turystyki, 2018 rok zapowiada się pod ich względem rekordowo. Na zagraniczny wyjazd wybiera się bowiem aż co dziesiąty Polak. Które z kierunków będą cieszyć się w tym sezonie największym powodzeniem? Oto 5 murowanych wakacyjnych hitów!

 

  1. Grecja

Grecja, zarówno kontynentalna, jak i wyspiarska, stała się w ostatnich latach mekką turystów z Polski. Nic dziwnego – ciepłe morze, długie plaże, malownicze widoki, starożytne zabytki i pyszna kuchnia skuszą nawet najbardziej wybrednych urlopowiczów. Na szczególne zainteresowanie może liczyć „wielka piątka grecka”, czyli Kos, Korfu, Kreta, Rodos i Zakynthos.

  1. Albania

Z roku na rok, także wśród fanów podróżowania w kamperze, rośnie zainteresowanie Albanią. Ten niezwykle interesujący, a jednocześnie nie do końca poznany kraj, to doskonała alternatywa dla coraz droższej i obleganej Chorwacji. Na miejscu czekają zabytkowe miasta, niezwykła gościnność i plaże, które nie ustępują choćby tym w Grecji.

  1. Portugalia

Świetnym wyborem na wakacje 2018 będzie również Portugalia. Nieco schowana w cieniu swojej sąsiadki, Hiszpanii, odnotowuje w ostatnim czasie znaczy znaczny wzrost liczby turystów. Wszystko za sprawą klimatycznej Lizbony, Porto ze swoimi winnicami i wybrzeża Algarve, uznawanego przez wielu za najpiękniejsze w całej Europie.

  1. Chorwacja 

Chorwacja, ukochana przez turystów z Polski, także tych podróżujących kamperami, to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Setki kilometrów wybrzeża, idealnie warunki do żeglowania, zabytkowe miasta na czele z Dubrownikiem, piękne Jeziora Plitwickie i góry, zapraszające do długich wędrówek to tylko część atrakcji, które czekają w tym zakątku Bałkanów.

  1. Islandia

Zestawienie najpopularniejszych kierunków na wakacje 2018 zamykamy dość nietypowo – Islandią, która do gustu przypadnie tym, którzy zamiast słońca i plaży wolą nieco chłodniejsze klimaty i obcowanie z naturą. A ta na tej niewielkiej wyspie może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy! Słynne islandzkie gorące źródła, wodospady, lodowce, gejzery, fiordy i wulkany to tylko część atrakcji, między którymi najwygodniej jest przemieszczać się kamperem.