Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Szkocja – jakie miejsca warto zobaczyć na żywo? - CarGO! Rent a Camp
Podróże

Szkocja – jakie miejsca warto zobaczyć na żywo?

By 27 stycznia, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy


Trzeba przyznać, że Szkocja nie jest najchętniej odwiedzanym miejscem na ziemi. Dla wielu osób jest tam po prostu zbyt zimno; przy planowaniu wycieczek musisz liczyć się z dość niestabilną pogodą (w końcu to właśnie ze Szkocji pochodzi powiedzenie: If you don’t like the weather, wait a minute). Warto jednak dać szansę Szkocji. Ma ona wyjątkowy klimat, jaki naprawdę trudno znaleźć w innych miejscach. Wyjątkowe zamki, stada owiec, duch XVIII-wiecznej rebelii i stosunkowo niewielka liczba turystów powinny zachęcić tych, którzy cenią sobie spokojne podróżowanie i dokładne poznawane historycznych aspektów danego miejsca.

Inverness

Inverness to największe miasto w górzystej, północnej części Szkocji. Nieopodal niego odbyła się słynna bitwa pod Culloden w 1746 roku. Ta data jest kluczowa dla historii Szkotów – to właśnie od wspomnianej walki rozpoczęła się zagłada szkockiej kultury. Jeśli interesujecie się historią, koniecznie musicie odwiedzić Zamek w Inverness, który jest udostępniony zwiedzającym. Warto wiedzieć, że zaledwie kilometr dalej miał stać legendarny zamek, w którym Makbet zabił Duncana. Co ciekawe, Inverness obecnie cieszy się też sporą popularnością z uwagi na serial kostiumowy Outlander, który właśnie opowiada historię XVIII-wiecznych jakobitów, żyjących w okolicy tego miasta.

Wyspa Skye

Jeśli cenicie sobie tajemnicze miejsca oraz górzyste, romantyczne pejzaże, to musicie koniecznie odwiedzić tę wyspę. Jeszcze do niedawna nie miała ona połączenia z lądem. Obecnie zwiedzanie Skye jest znacznie łatwiejsze, więc warto wykorzystać okazję. Można tutaj zobaczyć m.in. ruiny zamku Fairy Glen oraz krajobraz, który naprawdę zapiera dech w piersiach. Na Skye koniecznie trzeba też zobaczyć klif Kilt Rock oraz znajdujący się na nim wodospad Mealt Falls. To miejsce cieszy się sporą popularnością – warto wiedzieć, że wskazany wodospad wpada prosto do morza! Jeśli chcecie przywieźć wyjątkowe zdjęcia z wakacji, to nie znajdziecie lepszego miejsca do zrobienia małej sesji zdjęciowej.

Loch Ness


Co prawda nie możemy obiecać, że zobaczycie na żywo słynnego potwora, ale mamy dobre wieści. W Loch Ness zachwyca wszystko inne – piękne jezioro, XIII-wieczny zamek i widoki, obok których nie sposób przejść obojętnie.