fbpx

Szukasz nieszablonowego pomysłu na wakacje w kamperze? Chcesz spędzić je w miejscu, do którego nie docierają tłumy turystów? Już dziś zacznij planować karavaningową przygodę w Rumunii. Kraj Drakuli, średniowiecznych zamków i niezatłoczonych plaż przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym podróżnikom. Poniżej znajdziesz 5 miejsc, które warto odwiedzić w Rumunii podczas urlopu w kamperze. rumunia kamper

Braszów – najstarsze miasto Siedmiogrodu

Braszów to średniowieczne miasto leżące u podnóża Karpat. Najlepszym powodem do jego odwiedzin kamperem jest doskonale zachowana starówka, wpisana w całości Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na jej terenie znajdują się liczne zabytki, na czele z Czarnym Kościołem, cerkwią św. Mikołaja i Bramą Katarzyny. Odwiedzając Braszów kamperem, warto też wejść na okoliczne wzgórze – Tâmpa, z którego rozciąga się panorama całego miasta.

rumunia kamper

 

Rumuńskie Karpaty – mekka wędrowców

Ważnym punktem na mapie kraju są Rumuńskie Karpaty, na które składa się kilkadziesiąt masywów górskich. Są one rajem zarówno dla fanów pieszych wędrówek, jak i przyrodników i fotografów, którzy mogą podziwiać na ich terenie niezwykle fotogeniczną faunę i florę.

Bran – z wizytą u Drakuli

Zaledwie 30 kilometrów od Braszowa znajduje się słynny zamek w Branie. Obiekt usytuowany na malowniczej skalnej grani kojarzony jest przede wszystkim z postacią hospodara wołoskiego – Włada Palownika, który miał w nim mieszkać. Był on inspiracją do stworzenia przez Brama Stokera słynnej książki pod tytułem Drakula. Na terenie zamku funkcjonuje dziś muzeum.

rumunia kamper

Mamaja – dla spragnionych morza 

Podróżą kamperem po Rumunii nie będą rozczarowani też miłośnicy plażowania i kąpieli wodnych. Wystarczy zatrzymać się w najsłynniejszym kurorcie kraju – Mamaji nad Morzem Czarnym, oferującym wczasowiczom ponad 8-kilometrową piaszczystą plażę. To idealne miejsce na uprawianie sportów wodnych, takich jak narciarstwo wodne czy żeglarstwo.

Sybin – na południu Transylwanii

Sybin uważany jest za jedno z najciekawszych miast całego Siedmiogrodu. Bogata przeszłość historyczna znajduje odzwierciedlenie w licznych zabytkach, które warto zobaczyć podczas podróży samochodem kempingowym po Rumunii. Największą atrakcją Sybinu jest niezwykle kolorowa starówka z charakterystycznymi oknami dachowymi, nazywanymi przez samych mieszkańców „oczami miasta”.