Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Prowansja kamperem: pomysł na majówkę - CarGO! Rent a Camp
Podróże

Prowansja kamperem: pomysł na majówkę

By 22 marca, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Nie wiesz, gdzie wybrać się na majówkę? Rozważ podróż do Prowansji! W kwietniu i w maju nie uświadczysz tu jeszcze tłumów turystów, dzięki czemu można nacieszyć się spokojnym wypoczynkiem. Prowansja w maju zachwyca – pola kwitnących maków i krzewy obsypane kwiatami po prostu zachwycają. Jeśli chcesz odwiedzić Prowansję, to zdecydowanie najlepiej zrobić to wiosną!

Prowansja: co zwiedzać?

Jeśli jedziesz kamperem do Prowansji, to możesz pozwolić sobie na wycieczkę objazdową. W takiej sytuacji polecamy rozpocząć ją od niewielkiego miasteczka  Prats-de-Mollo-la-Preste. Nie znajdziecie tu wiele zabytków, ale urok i spokój tego miejsca zachwycają. Idealnie, by wyciszyć się na dobry początek wakacji! Fani zwiedzania powinni koniecznie zajrzeć do kościoła świętych Justy i Rufiny oraz do kaplicy świętej Małgorzaty. Poza tym zachęcamy też do zwiedzenia murów obronnych miasta. Z Prats-de-Mollo-la-Preste najlepiej ruszyć prosto do jednego z najładniejszych miasteczek Prowansji, czyli do Les-Baux-de-Provence, gdzie można na żywo obejrzeć ruiny zamku. Samo miasteczko aż prosi się o to, by zatrzymać się w nim na dłuższy spacer – gwarantujemy, że te urokliwe uliczki jeszcze długo zostaną w twojej pamięci! Następny etap to Tarascon, gdzie na zwiedzających czeka piękne zamczysko położone nad samą wodą.

Podróż kulinarna

Podróż kamperem po Prowansji ma jeszcze jeden plus – możesz spróbować samodzielnie odtworzyć prowansalską kuchnię! Polecamy kupić lokalny miód lawendowy. Prowansja słynie z lawendy, a tak aromatycznego miodu jak tutaj nie kupisz nigdzie indziej! W tym rejonie można też dostać znakomite oliwki, doskonałe pomarańcze i świeże zioła – warto przywieźć je do domu, by zatrzymać smak Prowansji na dłużej!