Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains"

Piękna Portugalia wciąż znajduje się w cieniu swojej modnej sąsiadki – Hiszpanii. Niesłusznie, olbrzymia ilość atrakcji, czekająca w tym kraju na zachodnim skraju Europy, zaspokoi nawet najbardziej wymagających miłośników podróży camperami. Podpowiadamy co zobaczyć i czego spróbować podczas wakacji samochodem kempingowym na „ziemi łagodnych obyczajów”, jak nazywa się niekiedy Portugalię.

Klimatyczne miasta

Udany wypad camperem do Portugalii nie może obejść się bez wizyty w położonej na wzniesieniach Lizbonie. Poruszające się po niej charakterystyczne tramwaje i wąskie uliczki w dzielnicy Amalfa z usianymi gęsto kolorowymi domkami, z których okien powiewa rozwieszone pranie tworzą iście pocztówkowy widok stolicy. Kolejnym ważnym etapem podróży po Portugalii powinno być położone nad rzeką Duoro Porto, w którym zabytkowa dzielnica przeplata się z nowoczesnym centrum biznesowym. Przede wszystkim jednak Porto słynie z wina o tej samej nazwie, które składowane jest na każdej niemalże ulicy w piwnicznych beczkach. Dla miłośników tego trunku czekają degustacje wzbogacone lekcją historii wina i procesu jego produkcji.

porto camperOszałamiające plaże

Za najpiękniejsze wybrzeże Portugalii uważa się położone na południu Algarve. Znajdziecie w tym regionie kilometry pięknych plaż, spośród których na szczególną uwagę podróżujących camperem uważa się Praia da Marinha, którą otaczają 30-metrowe skały. Podróżujący samochodami kempingowymi mogą zobaczyć też w pobliżu tak piękne miejsca, jak jaskinia Benagil, malowniczo położone Carvoeiro czy Albufeira, będącą kulturalnym ośrodkiem regionu.

portugalia kamper

Na wszystkim podróżujących po Portugalii samochodami kempingowymi czekają doskonale położone i w pełni wyposażone kempingi, uznawane za jedne z najlepszych w Europie.