fbpx

Mimo swoich niewielkich rozmiarów, Słowenia zachwyca podróżujących kamperem lub z przyczepą nie mniej niż sąsiadujące kraje. Jakie miejsca odwiedzić w trakcie wyjazdu w ten piękny, choć wciąż niedoceniany zakątek Europy?

Wypoczynek nad jeziorem

Wyjazd samochodem kempingowym na Słowenię warto rozpocząć od wizyty nad jeziorem Bled, które stało się najczęściej fotografowanym symbolem kraju. Nic dziwnego – znajdująca się na nim malownicza wysepka ze średniowiecznym kościołem i górujący nad wodą zamek tworzą niezapomniany widok. Na zdjęciach najlepiej uwiecznić go w trakcie godzinnego spaceru dookoła jeziora.

blejski-otok-305902_1280

Z wizytą w stolicy

Odwiedzając sąsiadujący od północy z Chorwacją kraj, warto zajrzeć do jego stolicy – Lublany. Podczas podróży kamperem lub z przyczepą, będziemy mogli podziwiać w niej XII-wieczny zamek Ljubljanski Grad, 14 mostów na rzece Lublanicy, barokowe kościoły i wypełnione zbiorami historycznymi Muzeum Narodowe.

Soca_River_-_Kanal,_Slovenia_(7451211402)Portowy klimat

Położona na półwyspie Istria Izola to niewielkie miasteczko portowe, będące dawniej samodzielną wysepką, połączone ze stałym lądem około 1800 roku. Obecnie jest ona najpopularniejszą w regionie miejscowością wypoczynkową z czystymi plażami, promenadą z knajpkami serwującymi lokalną kuchnię i licznymi kempingami, które docenią właściciele kamperów i przyczep kempingowych. To także doskonałe miejsce na rozkoszowanie się lokalnym winem ze szczepu malvazija.

kampery używane ceny