Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Najpopularniejsze kierunki dla fanów caravaningu - CarGO! Rent a Camp

Podróżowanie kamperem z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Moda na wyjazdy w domu na kółkach dotarła do Polski ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej, gdzie codziennością jest widok samochodów kempingowych zmierzających do wielu wakacyjnych destynacji. Której z kierunków najchętniej wybierają właściciele kamperów i osoby decydujące się na wynajem kampera?

Chorwacja

Chorwacja to bez wątpienia jeden z ulubionych krajów wśród naszych rodaków, również tych podróżujących kamperami. Nic dziwnego – ten stosunkowo niewielki kraj ma do zaoferowania naprawdę sporo. Na przyjezdnych czekają takie atrakcje jak piękne plaże, Dubrownik, nie bez powodu nazywany perłą Adriatyku, setki mniejszych i większych wysp, Park Narodowy Jezior Plitwickich, a na fanów wycieczek górskich – Park Narodowy Paklenica. Każdy znajdzie w Chorwacji coś dla siebie.

Skandynawia

Skandynawia, mimo mniej wakacyjnej aury, kusi podróżujących kamperami wieloma atutami. Największym z nich jest spektakularna natura, której na próżno szukać w innych zakątkach kontynentu. Norweskie fiordy, rozległe śnieżne pustynie Szwecji, w Finlandii – parki narodowe, a w Dani kilometry malowniczo położonych ścieżek rowerowych. Ten kierunek to spełnienie marzeń każdego miłośnika nieskażonej natury i aktywności na świeżym powietrzu. 

Włochy

Na tej liście nie mogło zabraknąć również słonecznej Italii. To kraj, który zaskoczy każdego i zachwyci nawet najbardziej wymagających turystów podróżujących kamperem. Do miejsc, które trzeba odwiedzić we Włoszech należą zarówno zabytkowe miasta, na czele z Rzymem, Florencją i Wenecją, kilometry wybrzeża – kraj leży aż nad 5 morzami, Śródziemnym, Liguryjskim, Jońskim, Tyrreńskim i Adriatyckim. Dodajmy do tego jeszcze wyspy, choćby Sycylię i Sardynię, na które można dostać się kamperem dzięki przeprawie promowej.