fbpx

Zamiast kilkugodzinnego leżenia na plaży lub odwiedzania kolejnych kościołów i muzeów wolisz inne formy spędzania urlopu? Marzą Ci się wakacje w kamperze pełne aktywnego wypoczynku? Jeśli lubisz porządnie się zmęczyć, mamy dla Ciebie najlepsze propozycje na niezapomnianą podróż samochodem kempingowym. Przygotuj się na solidną dawkę wysiłku!

 

Trasy rowerowe 

W Europie nie brakuje malowniczych tras rowerowych o różnych poziomach trudności. Najpopularniejszym szlakiem, który doskonale sprawdzi się jako cel podróży kamperem, są wyspy – Majorka i Sardynia. Obie oferują kilometry doskonałych tras dla kolarzy szosowych i amatorów MTB. Dla fanów zimniejszych kierunków polecamy podróż samochodem kempingowym na północy kraniec Europy – przylądek Nordkapp w Norwegii, gdzie w obliczu surowej natury można naprawdę nieźle się zmęczyć. 

wynajem kamperówSzlaki trekkingowe 

Miłośnikom trekkingów polecamy z kolei podróż samochodem kempingowym w słoweńskie Alpy Julijskie bądź włoskie Dolomity. W obu tych miejscach na fanów pieszych wędrówek czekają zapierające w dech piersiach trasy. Zwłaszcza poza sezonem, gdy szlaki są już nieco opustoszałe, warto dać upust swoim pokładom energii. Przeżycia nie tylko duchowe, ale i estetyczne zapewnić może zaś przejście najstarszego szlaku pielgrzymkowego – Santiago de Compostela w Hiszpanii. 

wynajem kamperówSkały wspinaczkowe 

Ciekawe skały znaleźć można przede wszystkim podczas podróży kamperem po Hiszpanii. Mekką dla wspinaczy z całego świata stała się andaluzyjska El Chorro – miejscowość położona w wąwozie, dołem którego płynie rzeka. Doskonałej jakości skały to gwarancja niezapomnianych przygód dla najbardziej wymagających sportowców.  Popularnym celem miłośników skałek są też brytyjskie Portland, francuskie Tarn oraz Frankenjura w Niemczech.

wynajem kamperów