Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains"
Podróże

Majówka w Irlandii – co zwiedzić?

By 15 lutego, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Do majówki zostało już niewiele czasu. Warto zacząć planować wyjazd wcześniej, by mieć pewność, że uda się zarezerwować kampera w odpowiednim terminie. Przed wyjazdem dobrze jest również sprawdzić dostępność wybranych zabytków – niektóre miejsca mogą być zamknięte przed rozpoczęciem sezonu letniego. Sprawdź, co warto zwiedzić w Irlandii!


Park Narodowy Killarney – nieziemski krajobraz

Jeśli masz ochotę zobaczyć na żywo przepiękne, krystaliczne jeziora, górskie krajobrazy, wrzosowiska i tereny pełne soczystej zieleni, to zdecydowanie musisz odwiedzić Park Narodowy Killarney. Gwarantujemy, że po wizycie będziesz jeszcze długo pamiętał o tym miejscu. Warto wiedzieć, że park jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok. Na jego terenie możecie dodatkowo obejrzeć zabytkową posiadłość wiktoriańską, czyli  Muckross Hous. Gdybyście chcieli odpocząć po długim spacerze, to na terenie dworu znajdziecie między innymi sklep oraz kawiarnię!

The Dark Hedges – niesamowita aleja


Być może natknęliście się kiedyś na zdjęcie tej drogi w Internecie. The Dark Hedges od lat zachwyca turystów i przyciąga zwiedzających z całego świata! I nic dziwnego – wzdłuż tajemniczej alei rosną buki, które zasadzono jeszcze w XVIII wieku. Drzewa rozrosły się do tego stopnia, że stworzyły wielki tunel, który wygląda naprawdę imponująco! Warto przejechać się wzdłuż The Dark Hedges. Na końcu alei znajdziecie Gracehill House, gdzie obecnie znajduje się klub golfowy.

Półwysep Dingle


Półwysep Dingle to najdalej wysunięta na zachód część Irlandii. Miejscowi mawiają, że jest to miejsce, w którym zawsze pada – warto odwiedzić półwysep i przekonać się, ile jest w tym prawdy! Z miejscem tym wiąże się też kilka irlandzkich legend. Na Półwyspie Dinkle znajdziecie piękne klify i plaże, których turyści jeszcze nie opanowali. Jeśli szukacie więc miejsca do odpoczynku, to zdecydowanie jest to dobry kierunek! Smakoszom lokalnej kuchni i alkoholu polecamy również małą wycieczkę po tutejszych pubach. Można tam posłuchać na żywo irlandzkiej muzyki!