Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Kamperem przez Norwegię: miasta, które warto zobaczyć - CarGO! Rent a Camp
BlogPodróże

Kamperem przez Norwegię: miasta, które warto zobaczyć

By 15 października, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Norwegia to doskonałe miejsce do kamperowych podróży – nawet gdy nie znajdziecie miejsca noclegowego w okolicy, możecie nocować praktycznie w dowolnym miejscu (pod warunkiem, że nie zniszczycie okolicznej przyrody). Z tego względu, jeśli tylko zaopatrzycie się w zapasy wody i pożywienia, śmiało możecie pozwolić sobie na dłuższą podróż nawet przez całe państwo. Dziś jednak, zamiast skupiać się na dzikich obszarach wartych zobaczenia, chcielibyśmy raczej zabrać Was w podróż po ciekawych, norweskich miastach! Gotowi? To zaczynamy!

Dla fanów Wikingów

Jeśli interesuje Was historia Wikingów, to zdecydowanie powinniście odwiedzić Tønsberg. To miasto, w którym nordycki duch jest bardzo silny; w Slottsfjellmuseet możecie zapoznać się z całą historią miasta, począwszy od czasów Wikingów. Nie brak tu też innych wątków związanych z tymi skandynawskimi wojownikami. W Tønsberg można obejrzeć chociażby oryginalny statek zachowany jeszcze z czasów Wikingów, a także ciekawe wystawy dotyczące tego ludu. Odważni mogą też spróbować np. rzucania siekierą!

Sandefjord: duch wielorybnictwa

Sandefjord niegdyś nazywano stolicą europejskiego wielorybnictwa. Choć obecnie nie łowi się tutaj tych majestatycznych zwierząt, to jednak nadal można zwiedzać miasto i podziwiać w pełnej okazałości między innymi wspaniałą zabudowę. Polecamy przyjrzeć się zwłaszcza dzielnicy Bjergatta, gdzie nadal można znaleźć tradycyjne, XIX-wieczne budownictwo. Poza tym w tym mieście znajdziecie też Muzeum Wieloryba oraz dwa ogromne żebra tego ssaka.

Nadmorskie klimaty

Podobno Edvard Munch nazwał Kragerø „perłą wśród nadmorskich miast”. Naprawdę trudno dziwić się takiej opinii. Kragerø to miasteczko położone na 495 wysepkach (!), co sprawia, że zwiedzanie go jest dość nietypowym, ale na pewno wartym odhaczenia przeżyciem. Możecie tutaj zwiedzić m.in. dom Theodora Kittelsena, a w nim wybrane dzieła artysty. W Kragerø można też nieco wczuć się w codzienność Edvarda Muncha i urządzić sobie spacer jego śladami. W niektórych zakątkach miasta znajdziecie nawet reprodukcje prac tego wielkiego malarza!