Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Kamperem nad Bałtyk - CarGO! Rent a Camp
BlogPodróże

Kamperem nad Bałtyk

By 28 czerwca, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Kamperem nie trzeba jeździć wyłącznie za granicę. Nad naszym polskim morzem również można znaleźć ciekawe miejsca, które doskonale nadają się na urlop. Na które kempingi warto się udać i co można zobaczyć w ich okolicy? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi typami!

Trójmiasto – wiele atrakcji

Kempingi w Trójmieście można znaleźć w zasadzie wszędzie – wygodne miejsca czekają na was zarówno w Gdańsku i w Sopocie, jak i w Gdyni. Wiele miejsc jest położonych bezpośrednio przy plaży, więc dotarcie do morza zajmie Wam maksymalnie kilka minut. Poza tym w Trójmieście nie brak innych atrakcji. W Gdańsku można zwiedzać ciekawe muzea (począwszy od Muzeum Narodowego, przez Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Bursztynu czy Statek-Muzeum “Sołdek”). W Sopocie z kolei znajdzicie wiele atrakcyjnych pubów i klubów – w sam raz dla osób, które na wakacjach lubią się nieco wyszaleć! Gdynia oferuje za to nieco spokoju i przepiękne widoki. Polecamy zajrzeć zwłaszcza na Klif Orłowski!

Hel – wyjazd na koniec Polski

Na Helu zdecydowanie nie brak atrakcji dla całych rodzin! Znajdziecie tu sporo kempingów, ale i ciekawych miejsc, do których warto zajrzeć. Polecamy zwłaszcza Fokarium, które powinno przypaść do gustu najmłodszym, tym bardziej, że foki można karmić w określonych godzinach! Starszym polecamy wystawę Makabra XX wieku, zlokalizowaną w podziemiach dawnego bunkra.Szokuje i daje do myślenia! Jeśli nie będziecie mieli jeszcze dosyć zwierząt, polecamy też zajrzeć do Domu Morświna i dowiedzieć się nieco więcej o tym zagrożonym gatunku!

Kołobrzeg

Zmieniamy kierunek i tym razem udajemy się do Kołobrzegu! To miasto jest cenione zwłaszcza za walory uzdrowiskowe. W Kołobrzegu warto zajrzeć na Wyspę Solną, gdzie można spróbować słynnej (i zdrowej!) solanki. Dodatkowo znajdziecie tu Muzeum Figur Woskowych i piękne tereny, które można podziwiać podczas spacerów.