Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains"

Mówimy: Węgry, myślimy – Budapeszt! Warto jednak pamiętać o tym, że w tym kraju można zwiedzić znacznie więcej niż tylko stolicę. Na Węgrzech znajdziesz całą masę urokliwych miasteczek w barokowym stylu, a dodatkowo też dużo placów postojowych (dostosowanych do kamperów). Jeśli chcesz nieco odpocząć od tłumów atakujących Europę Zachodnią, to wybierz się na Węgry. Nie będziesz żałować!

Węgry – gdzie warto się zatrzymać?

Wyróżniliśmy 3 kempingi, które są szczególnie polecane przez kamperowiczów. Numer jeden to Camping Amedi, który znajduje się kilkanaście kilometrów od granicy ze Słowacją. To dobre miejsce dla osób, które lubią odpoczywać w otoczeniu zieleni. Camping Amedi jest położony w sąsiedztwie Parku Narodowego. Ponadto można tu zobaczyć m.in. urokliwe farmy, wodospad czy skorzystać z łaźni termalnych.

Nad jeziorem

Drugi kemping warty uwagi to Szeged–Sziksósfürdöi. To plac położony blisko jeziora. Polecamy go zwłaszcza rodzinom z dziećmi i osobom, które nie lubią jeździć np. w poszukiwaniu restauracji, ale wolą mieć wszystko pod ręką. Przy jeziorze znajdziecie wiele bufetów. Dodatkowo można tu korzystać z różnych atrakcji sportowych: pola do siatkówki i do piłki nożnej, bilardu czy piłkarzyków.

Zielono mi!

Ostatnia propozycja to Pines Camping Area. Tutaj również znajdziecie wiele pięknych, zielonych terenów. Kemping jest raczej cichy, więc będzie idealny dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miast. W jego otoczeniu znajdziecie między innymi uzdrowiska termalne, z których znane są Węgry. Jeśli chcecie wypróbować lokalne atrakcje, to zdecydowanie nie można pominąć gorących źródeł!