Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Kamperem na Istrię - CarGO! Rent a Camp
BlogPodróże

Kamperem na Istrię

By 10 października, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Chorwacki Półwysep Istria to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Przepiękne tereny do spacerowania, pyszna kuchnia i ciekawe miejsca do zwiedzania: to tylko mały przedsmak tego, co czeka na Was w tym uroczym rejonie. Sprawdźcie, co ciekawego można robić na Istrii!

Dla aktywnych: trasy rowerowe

Dzisiejsze kampery umożliwiają bezproblemowe przewożenie rowerów dokądkolwiek tylko zechcecie. Warto to wykorzystać, ponieważ właśnie w Istrii znajdziecie wiele wspaniałych terenów rowerowych! Istria wyróżnia się wśród innych terenów Chorwacji ogromnym zalesieniem, co jest dużym atutem tego miejsca – możecie podróżować wśród urokliwych terenów, które chronią przed upałem i umożliwiają swobodne przemieszczanie się rowerami. Warto sprawdzić np. słynną trasę z Grozjan przez kanon rzeki Mirnej – naprawdę robi wrażenie!

Miejski odpoczynek

Jeśli lubicie niespieszne zwiedzanie miasteczek zakończone lampką wina, musicie koniecznie odwiedzić Rovinj. To właśnie tu znajdziecie wiele urokliwych miejsc położonych nad samym morzem. Między zwiedzaniem możecie więc śmiało korzystać z pobliskich plaż oraz oferty różnych restauracji i kawiarni.

Ścieżka siedmiu wodospadów

Jeśli niestraszne Wam wspinaczki, przetestujcie ścieżkę siedmiu wodospadów! To właśnie tu znajdziecie aż 15-kilometrową trasę, pomiędzy którą można znaleźć 7 spadków wody rzecznej. Uwaga, trasa jest dość męcząca, więc amatorom sugerujemy raczej wybranie 2-3 wodospadów do zwiedzania.

Hum

Wiecie, że Hum zostało wpisane do Księgu Guinessa jako najmniejsze miasto świata? Ta maleńka mieścina ma zaledwie 28 mieszkańców, ale zdecydowanie nie brak jej zalet. Hum oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, w tym na przykład cmentarną kaplicę św. Jeremiasza z XII wieku z freskami zawierającymi elementy głagolicy.