Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains"
Podróże

Kamperem na Islandię – dlaczego to najlepsza opcja?

By 5 marca, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Islandia to jeden z najdroższych podróżniczych kierunków w Europie. Podróżujący najczęściej wybierają wyprawę samolotem, warto jednak sprawdzić koszty, ponieważ po podsumowaniu wszystkiego okazuje się, że loty plus noclegi na Islandii są bardzo drogą opcją i wynajęcie kampera bywa korzystniejsze. Cena to jednak niejedyny powód, dla którego warto postawić na własne auto na Islandii. Dowiedz się, dlaczego podróż kamperem to dobry pomysł!

Po pierwsze: własna kuchnia

Jeśli orientowałeś się już w tym, jak wygląda podróżowanie po Islandii, to z pewnością wiesz, że wyżywienie jest największym mankamentem. Żywność w restauracjach jest bardzo droga, a dodatkowo punktów gastronomicznych jest stosunkowo niewiele, dlatego większość osób stawia na samodzielne wyżywienie. Wiąże się to z koniecznością posiadania kuchni – i tu zaczyna się problem, ponieważ pokoje hotelowe raczej  nie udostępniają aneksów kuchennych. W takiej sytuacji kamper będzie idealny – dokądkolwiek byś nie pojechał, kuchnię masz zawsze przy sobie! W lodówce możesz przechowywać odpowiednie zapasy jedzenia, a w szafkach produkty suche . Dzięki temu wizyty w sklepach będziesz mieć na kilka dni z głowy!

Po drugie: brak problemów z noclegiem

Warto wiedzieć, że hotele na Islandii są rezerwowane kilka miesięcy do przodu, a ponieważ jest ich mało, to znalezienie noclegu może być problematyczne. Dodatkowo, nie we wszystkich rejonach znajdziesz miejsca do spania, dlatego jeśli marzy ci się zwiedzanie nieco bardziej „dzikich” terenów, to należy wziąć to pod uwagę. Z kamperem nie będziesz musiał martwić się o nocleg – na Islandii znajdziesz sporo kempingów, a poza tym w wielu miejscach można też nocować „na dziko”.

Po trzeciej: zwiedzaj ile chcesz!

Urok Islandii polega na tym, że ma do zaoferowania mnóstwo miejsc, których nie znajdziesz w przewodnikach, ale możesz odkryć je samodzielnie. Zwiedzanie całej wyspy jest niezwykle fascynujące, dlatego warto pozwolić sobie nawet na jeżdżenie bez celu – po drodze zobaczysz tyle pięknych widoków, że nie będziesz żałować! Jeśli ograniczysz się tylko do kilku głównych miejsc, to możesz przegapić prawdziwe cuda. Byłoby szkoda, tym bardziej, że nie na co dzień mamy okazję znaleźć się w takim miejscu, prawda?