fbpx

Wiatraki, rowery i tulipany – z nimi najczęściej kojarzy nam się Holandia. Mimo swoich niewielkich rozmiarów kraj wciśnięty między Niemcy i Belgię ma nam wiele do zaoferowania.  Które miejsca warto odwiedzić w trakcie wizyty w Holandii?

Klimat stolicy

Amsterdam to przede wszystkim tysiące rowerzystów mknących wąskimi uliczkami miasta. Widok ten obserwować można z perspektywy turystycznych łódek pływających po gęsto usianych kanałach. Miasto przypadnie do gustu także miłośnikom sztuki, którzy odwiedzić mogą takie miejsca jak Muzeum Van Gogh’a lub Rijksmuseum. Jadąc z przyczepą lub samochodem kempingowym do Amsterdamu powinniśmy też odwiedzić Vondelpark, w którym chętnie odpoczywają mieszkańcy miasta.

Kwiatowy raj

Wizyta camperem lub z przyczepą kempingową w Holandii będzie nie lada gratką dla fanów kwiatów. Obowiązkowym punktem ich wycieczki powinny być ogrody Keukenhof. Turyści podziwiać w nich mogą ponad 7 milionów odmian kwiatów. Doskonałą pamiątką z podróży będą kupione na miejscu kwiatowe cebulki.

Holenderskie wioski

Jadąc przez Holandię camperem lub z przyczepą campingową, mijać będziemy wielokrotnie malownicze miasteczka i wioski. Na swojej trasie warto uwzględnić jedną z nich – Giethoorn, zbudowaną w całości na wodzie, przez co nazywaną często Wenecją Północy. W wioskach Edam i Gouda spróbujemy z kolei słynnych serów o tej samej nazwie.

Świetnej jakości drogi i duża liczba wysokiej jakości campingów powodują, że Holandia to idealna baza wypadowa dla osób podróżujących w kamperze lub samochodem z przyczepą kempingową.

Pozostaw odpowiedź