fbpx

Francja to nie tylko zabytkowy, i niestety zatłoczony, Paryż. Ten niezwykle różnorodny kraj ma nam bowiem do zaoferowania znacznie więcej niż podziwianie panoramy stolicy z symbolizującej jej Wieży Eiffla. Francja doskonale sprawdzi się zarówno jako cel romantycznej wyprawy we dwoje, jak i wymarzonych rodzinnych wakacji w kamperze lub przyczepie.

francja_eiffel_camper

Bajeczne zamki Loary

Dolina Loary, nazywana niekiedy ogrodem Francji, to miejsce wyjątkowe. Na obszarze o długości 200 km i szerokości 100 km znajdziecie tam w trakcie podróży camperem lub z przyczepą aż kilkaset zachwycających zamków i pałaców. Regionowi, wpisanemu w 2000 r. na listę UNESCO, warto poświęcić kilka dni. Koniecznie odwiedźcie w tym czasie największy z zamków – Chambord, którego budową kierował Leonardo da Vinci, zamek w Chaumont, położony malowniczo na krawędzi skarpy oraz zamek Chinon, w którym znajduje się muzeum Joanny d`Arc.

loara_francja_kamperem

Słońce francuskiej riwiery

Lazurowe Wybrzeże, czyli Côte d’Azur, kusi świecącym przez 300 dni w roku słońcem, długimi plażami i nostalgicznymi prowansalskimi miasteczkami. Uwielbiane przez artystów i gwiazdy filmowe, przypadnie do gustu wszystkim poszukującym spokojnego klimatu. Zwiedzając wybrzeże kamperem lub przyczepą, warto zajrzeć do modnego Saint-Tropez, filmowego Cannes i słynącego z kasyn Monte Carlo w Monako.

saint_troper_kamper

Francuskie rarytasy

Podczas podróży nowym czy używanym samochodem kempingowym będziecie mieli okazję skosztowania flagowych dań kuchni francuskiej, takich jak ratatouille, tarta tatin czy popularny deser crème brûlée. Miłośników sera zachwycą camembert, brie i roquefort. Na amatorów wina, szczególnie w Szampanii, Burgundii i Bordeaux, czekają doskonałe lokalne odmiany trunku.

wino_kamper