fbpx
BlogPodróże

Do Turcji kamperem? Czemu nie! Część II

By Czerwiec 21, 2019 Brak komentarzy

Dziś zapraszamy na drugą część mini przewodnika po Turcji! Sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić, zanim wyruszysz w podróż kamperem!


W krainie mitów: Troja

Historyczna i mityczna Troja to obowiązkowe do odwiedzenia miejsce dla fanów historii. Związana z opowieściami o Odyseuszu, Helenie, Parysie i Achillesie, Troja jest prawdziwą perełką. Możecie tu obejrzeć m.in. ogromnego konia trojańskiego, nawiązującego do słynnego mitu. Ponadto w Troi zwiedząjącym udostępnia się ruiny miasta.

Antyczne piękno Efezu

Efez to starożytne miasto, w którym wzniesiono świątynię Artemidy, uznawaną za jeden z cudów świata. Dziś niestety można tuaj obejrzeć tylko ruiny, ale nie są one jedyną rzeczą, która jest udostępnona zwiedzającym. Z czasów chrześcijańskich zachowały się tutaj m.in. fragmenty Kościołu Marii Panny. Niewątpliwie ważnym punktem tego miasta jest również Wielki Teatr i znajdująca się w nim Fontanna Hellenistyczna.

Baśniowość Kapadocji

To, co przyciąga turystów do Kapadocji, to niesamowite loty balonami, które można obserwować z tarasów widokowych umieszczonych w skalnych hotelach.Nie jest to jednak jedyna atrakcja. W Kapadocji uwagę przyciągają też Pasabagi, czyli skały o bajkowych kształtach. Same skały są podstawą tego tureckiego regionu – do dziś w wielu z nich można podziwiać wydrążone kościoły, domy, a nawet podziemne miasta.

Delta rzeki Dalyan

W ujściu rzeki Dalyan znajduje się maleńkie miasteczko z przepiękną, piaszczystą plażą. To na niej bardzo często można znaleźć przepiękne żółwie Karetta. W delcie Dalyan można umówić się na rejs, by móc jeszcze lepiej podziwiać piękno tureckiej przyrody.

Pozostaw odpowiedź