Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains"
BlogPodróże

Dania kamperem – co musisz wiedzieć?

By 5 kwietnia, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Gdy myślimy o wyjazdach na kemping, Dania zdecydowanie nie jest tym krajem, który przychodzi nam do głowy w pierwszej kolejności. Warto jednak dać jej szansę – to państwo, w którym można znaleźć nie tylko wiele atrakcji, ale również istotne udogodnienia dla kamperowiczów.

Dania – doskonała na rodzinne wypady

Biorąc pod uwagę to, ile w Danii można znaleźć atrakcji stworzonych z myślą o dzieciach, zdecydowanie można powiedzieć, że Dania jest krajem prorodzinnym. Jeśli szukacie idealnego miejsca do spędzenia wakacji z całą rodziną, to rekomendujemy Wam ten kierunek. A co ciekawego można zobaczyć w Danii? Na pewno warto wspomnieć Legoland, czyli słynny już i zarazem najstarszy park klocków Lego. Można tu znaleźć m.in. park miniatur, Lego Safari (trasę samochodową wzdłuż drogi z egzotycznymi, zabawkowymi zwierzętami), różne karuzele, łódki, wieżę widokową lub diabelski młyn. Atrakcji jest naprawdę co niemiara i możemy zagwarantować, że przypadną do gustu dzieciakom w różnym wieku. Dorośli też będą się tutaj świetnie bawić! Dobra wiadomość jest taka, że przy Legolandzie można znaleźć olbrzymi, niestrzeżony parking, który spokojnie pomieści nawet 500 kamperów! Niestety, nie można na nim nocować, ale w okolicy znajdziecie też strzeżony kemping, na którym można pozostać tak długo, jak chcemy.

Kopenhaga – atrakcje dla rodzin

Jeśli będziecie w Kopenhadze, nie możecie ominąć wycieczki do Den Bla Planet. To ogromne oceanarium, w którym można spotkać przeróżne gatunki zwierząt, od ośmiornic i ryb, po rekiny i lwy morskie. Jedną z większych atrakcji tego miejsca jest ogromny tunel, którym mogą przechodzić zwiedzający. Tunel został zbudowany ze szkła, dzięki czemu zwiedzający podczas spaceru mają okazję obserwować wszystkie zwierzęta przepływające bezpośrednio nad nimi.

Lekcja historii

Jeśli chcecie zafundować swoim dzieciom ciekawą lekcję historii, polecamy wybrać się również do zamku we Frederiksborgu. To tzw. Zamek Pokoju, który jest  usytuowany pośrodku jeziora. Budynek jest klasycznym przykładem architektury niderlandzkiego renesansu. Wokół niego znajdziecie też przepiękne, barokowe ogrody – warto wygospodarować jeden dzień na zwiedzenie tego imponującego zamku!

W krainie baśni

Wycieczkę śladami Andersena proponujemy rozpocząć od udania się pod pomnik Małej Syrenki. Można go znaleźć w Nowym Porcie, gdzie zresztą przed laty mieszkał pisarz. Warto poświęcić chwilę na pospacerowanie po tej okolicy – Nowy Port naprawdę zachwyca kolorami i zabytkowym charakterem. Można tu zrobić przepiękne zdjęcia! Z tego miejsca można wyruszyć prosto do centrum. Pod miejskim ratuszem znajdziecie pomnik Andersena. Turyści chętnie fotografują się z nim, o czym świadczą wytarte kolana pisarza. Nie da się ukryć, że taka fotografia może być uroczą pamiątką z wycieczki do Danii! A jeśli będziecie już w centrum, nie zapomnijcie odwiedzić słynnego Domu Baśni. To muzeum podzielone na kilka pokoi – każdy dotyczy innego wydarzenia z życia Andersena lub jednej z napisanych przez niego baśni. Must-have dla fanów opowieści o Calineczce, Brzydkim Kaczątku czy Dziewczynce z Zapałkami.

Wycieczka do Jutlandii

Jeśli cenicie sobie opowieści o Wikingach, powinniście koniecznie zajechać do Ribe. To właśnie tutaj odbywa się słynny Festiwal Wikingów, który może być atrakcją zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. W Ribe znajduje się muzeum, w którym udostępniono zwiedzającym oryginalne przedmioty codziennego użytku stosowane przez Wikingów: grzebienie, biżuterię, broń. 2 kilometry dalej od Ribe znajdziecie również Centrum Wikingów, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.