fbpx
Podróże

Dania kamperem – co musisz wiedzieć? Część II

By Kwiecień 23, 2019 Brak komentarzy

Wycieczka do Danii to nie tylko Legoland i oceanarium. W Kopenhadze niewątpliwie warto poświęcić jeden dzień na zwiedzanie miasta śladami Hansa Christiana Andersena. Choć pisarz nie urodził się w Kopenhadze, to jednak spędził w niej większość swojego życia. Dzięki temu my dziś spokojnie możemy zorganizować wycieczkę zainspirowaną jego życiem. Znajdziecie tu też sporo miejsc pamięci związanych z Andersenem. Jakich? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!

W krainie baśni

Wycieczkę śladami Andersena proponujemy rozpocząć od udania się pod pomnik Małej Syrenki. Można go znaleźć w Nowym Porcie, gdzie zresztą przed laty mieszkał pisarz. Warto poświęcić chwilę na pospacerowanie po tej okolicy – Nowy Port naprawdę zachwyca kolorami i zabytkowym charakterem. Można tu zrobić przepiękne zdjęcia! Z tego miejsca można wyruszyć prosto do centrum. Pod miejskim ratuszem znajdziecie pomnik Andersena. Turyści chętnie fotografują się z nim, o czym świadczą wytarte kolana pisarza. Nie da się ukryć, że taka fotografia może być uroczą pamiątką z wycieczki do Danii! A jeśli będziecie już w centrum, nie zapomnijcie odwiedzić słynnego Domu Baśni. To muzeum podzielone na kilka pokoi – każdy dotyczy innego wydarzenia z życia Andersena lub jednej z napisanych przez niego baśni. Must-have dla fanów opowieści o Calineczce, Brzydkim Kaczątku czy Dziewczynce z Zapałkami.

Wycieczka do Jutlandii

Jeśli cenicie sobie opowieści o Wikingach, powinniście koniecznie zajechać do Ribe. To właśnie tutaj odbywa się słynny Festiwal Wikingów, który może być atrakcją zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. W Ribe znajduje się muzeum, w którym udostępniono zwiedzającym oryginalne przedmioty codziennego użytku stosowane przez Wikingów: grzebienie, biżuterię, broń. 2 kilometry dalej od Ribe znajdziecie również Centrum Wikingów, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Pozostaw odpowiedź