fbpx
Podróże

Co zwiedzić w Tyrolu? Część II

By Sierpień 23, 2019 Brak komentarzy

Wycieczki po Tyrolu można organizować na tysiąc sposób. Tym razem postanowiliśmy skupić się bardziej na naturze i urokliwych widokach. Gotowi do rozpoczęcia podróży? Punkt pierwszy to…

Przepiękne, alpejskie jeziora

Fanom wypoczynku nad wodą polecamy wybranie się nad śliczne jezioro Plansee. Tamtejsza woda zachwyca oczy przejrzystością i wspaniałymi widokami o każdej porze roku. Nad Plansee warto jednak wybrać się zwłaszcza latem, ponieważ w jeziorze można się kąpać, a wierzcie nam, tak przejrzystej wody nie znajdziecie chyba nigdzie indziej!

Bezpośrednio przy granicy z Tyrolem, po niemieckiej stronie, znajdziecie też jezioro Eibsee, w którym można łowić ryby. Ponadto jezioro jest otoczone publiczną plażą, na której znajdziecie m.in. wypożyczalnię rowerów wodnych oraz łódek. 

Lodowiec Hintertuxer i pałac lodowy

W Tyrolu znajdziecie również głęboką szczelinę znajdującą się w środku lodowca Hintertuxer. Tamtejszy naturalny labirynt jest udostępniony dla zwiedzających, dzięki czemu każdy może obejrzeć lodowiec od środka! A środek, trzeba przyznać, zapiera dech w piersiach – możecie tu zobaczyć m.in. przepiękne, zamarznięte wodospady. Co ciekawe, we wnętrzu lodowca można również… pływać kajakiem! Przed podjęciem się wyprawy do tego miejsca warto jednak zaopatrzyć się w strój zimowy, ponieważ temperatura w lodowcu oscyluje wokół 0 stopni Celsjusza.

Most Highline179

Lubicie wysokości? W takim razie spróbujcie przejść się najdłuższym mostem w stylu tybetańskim, znajdującym się własnie w Tyrolu! Most Highline 179 rozwieszony jest wśród alpejskich szczytów i choć roztaczają się z niego wspaniałe widoki, nie każdy jest gotowy wejść tak wysoko. Jeśli jednak nie macie lęku wysokości, to zdecydowanie warto wypróbować tę atrakcję.

Pozostaw odpowiedź