Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains"
Podróże

Co robić w Finlandii zimą?

By 15 grudnia, 201813 grudnia, 2019Brak komentarzy

Gdzie wybrać się na zimowe wakacje, jeśli nie lubisz tłumów i chcesz naprawdę porządnie odpocząć? Do Finlandii! To kierunek, który wciąż wybiera stosunkowo niewiele osób. Dzięki temu możesz nacieszyć się samotnością i skorzystać z atrakcji, jakie oferuje ten piękny kraj. Sprawdź, co warto robić w Finlandii zimą!

  1. Odwiedź Wioskę Muminków

Jeśli w dzieciństwie byłeś fanem Muminków, to mamy dla ciebie dobre wieści. Na jednej z fińskich wysp znajdziesz Dolinę Muminków. W Kalio stworzono specjalny park rozrywki poświęcony tym niezwykłym postaciom. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest duży, muminkowy dom na planie koła, znany przede wszystkim z bajek. Poza tym można tutaj spotkać wszystkich bohaterów z serii książek: Włóczykija, Małą Mi, Mamę i Tatę Muminka, Pannę Migotkę i wielu innych. To doskonała atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Nie można przegapić tego miejsca podczas wyprawy do Finlandii!

  1. Wioska Świętego Mikołaja

Jeśli nigdy nie masz dość świątecznego klimatu, to ten punkt powinien być obowiązkowy na twojej liście. Santa Clause Village to miejsce, w którym można wysłać list do Świętego Mikołaja. Dodatkowo chętni mogą też odwiedzić brodatego i zrobić sobie z nim zdjęcie. To urocze miejsce, które przeniesie nawet największych racjonalistów do krainy magii i dzieciństwa.

  1. Skorzystaj z fińskiej sauny

Wiecie, że na Finlandii można znaleźć około dwóch milionów saun? Ta liczba naprawdę robi wrażenie, ale nie ma w tym niczego dziwnego. Finowie kochają sauny i korzystają z nich tak często, jak tylko to możliwe! Dlatego jeśli będziesz w Finlandii, nie zapomnij wybrać się do sauny. W tym kraju dominują sauny suche, czyli takie, w których temperatura dochodzi nawet do 120 stopni Celsjusza. O zaletach korzystania z tego miejsca można by pisać godzinami. Powiedzmy więc tylko, że sauna świetnie relaksuje, pozytywnie wpływa na układ odpornościowy oraz sprzyja usuwaniu toksyn. Zachęceni? No to w drogę!

  1. Lokalne smakołyki – mięso z… renifera

Jeśli jesteś odważny i niestraszne ci lokalne przysmaki, zdecydowanie powinieneś spróbować mięsa z renifera. Finowie często serwują ten przysmak w restauracjach, więc znalezienie go nie powinno być problemem. Co ciekawe, w niektórych miejscach możesz skosztować również mięsa z niedźwiedzia!