fbpx
BlogPodróże

Co robić jesienią w Toskanii?

By 28 września, 2019 13 grudnia, 2019 Brak komentarzy

Październik to idealna pora na wycieczkę do Toskanii. Możecie liczyć jeszcze na ciepłą, przyjemnę pogodę, ale też na pierwsze, jesienne atrakcje. Sprawdźcie, co warto robić w Toskanii o tej porze roku!

Toskania kulinarnie

Jesień to czas grzybów, a Toskania słynie ze wspaniałych borowików! Możecie spróbować ich w restauracji (często są serwowane z omletami) lub po prostu kupić na lokalnym targu i przyrządzić samodzielne w kamperze! Październik to też ostatni moment, by załapać się na winobranie w Toskanii. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zapisania się na jednodniowe zbieranie winogron oraz późniejszą degustację wina. Zorientujcie się, które winnice pracują o tej porze roku! A skoro mowa o winie, to nie możemy oczywiście nie wspomnieć o Chianti, czyli o klasycznym winie serwowanym w tym rejonie. Jeśli  będziecie w Toskanii w pierwszą niedzielę października, koniecznie wybierzcie się też na festyn poświęcony winogronom. Tam z pewnością nie zabraknie lokalnego wina!

Dodatkowe atrakcje

Jesień w Toskanii to czas bardzo słodkiego festiwalu czekolady! Eurochocolate to wydarzenie słynne praktycznie w całej Europie. Podczas festiwalu możecie korzystać z darmowej degustacji czekolady oraz podziwiać ogromne, czekoladowe rzeźby. Oczywiście istnieje również możliwość kupienia małych, słodkich pamiątek. Poza tym chętni mogą wybrać się na warsztaty obróbki czekolady.

Toskańskie panoramy

O ile złota, polska jesień kojarzy się głównie z mocnymi, ciepłymi barwami, o tyle październik w Toskanii ma raczej słodkie, różowo-czekoladowe barwy. Warto wybrać się na choć jeden punkt widokowy, by móc w pełni podziwiać uroki jesieni we Włoszech. Polecamy wycieczkę np. do Doliny Van d’Orci.