Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Co robić jesienią w Toskanii? - CarGO! Rent a Camp
BlogPodróże

Co robić jesienią w Toskanii?

By 28 września, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Październik to idealna pora na wycieczkę do Toskanii. Możecie liczyć jeszcze na ciepłą, przyjemnę pogodę, ale też na pierwsze, jesienne atrakcje. Sprawdźcie, co warto robić w Toskanii o tej porze roku!

Toskania kulinarnie

Jesień to czas grzybów, a Toskania słynie ze wspaniałych borowików! Możecie spróbować ich w restauracji (często są serwowane z omletami) lub po prostu kupić na lokalnym targu i przyrządzić samodzielne w kamperze! Październik to też ostatni moment, by załapać się na winobranie w Toskanii. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zapisania się na jednodniowe zbieranie winogron oraz późniejszą degustację wina. Zorientujcie się, które winnice pracują o tej porze roku! A skoro mowa o winie, to nie możemy oczywiście nie wspomnieć o Chianti, czyli o klasycznym winie serwowanym w tym rejonie. Jeśli  będziecie w Toskanii w pierwszą niedzielę października, koniecznie wybierzcie się też na festyn poświęcony winogronom. Tam z pewnością nie zabraknie lokalnego wina!

Dodatkowe atrakcje

Jesień w Toskanii to czas bardzo słodkiego festiwalu czekolady! Eurochocolate to wydarzenie słynne praktycznie w całej Europie. Podczas festiwalu możecie korzystać z darmowej degustacji czekolady oraz podziwiać ogromne, czekoladowe rzeźby. Oczywiście istnieje również możliwość kupienia małych, słodkich pamiątek. Poza tym chętni mogą wybrać się na warsztaty obróbki czekolady.

Toskańskie panoramy

O ile złota, polska jesień kojarzy się głównie z mocnymi, ciepłymi barwami, o tyle październik w Toskanii ma raczej słodkie, różowo-czekoladowe barwy. Warto wybrać się na choć jeden punkt widokowy, by móc w pełni podziwiać uroki jesieni we Włoszech. Polecamy wycieczkę np. do Doliny Van d’Orci.