Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Caravaningowa przygoda w Hiszpanii - CarGO! Rent a Camp
Podróże

Caravaningowa przygoda w Hiszpanii

By 8 września, 201620 września, 2021Brak komentarzy

Hiszpania, zajmująca większą część Półwyspu Iberyjskiego na zachodzie Europy, jest według badań jednym z 10 najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza pięknym plażom z krystalicznie czystą wodą, tętniącym przez całą dobę miastom pełnym zabytków i jedynej w swoim rodzaju kuchni, która podbija najbardziej wyszukane gusta. Podpowiadamy, jak zaplanować idealną podróż camperem po krainie corridy, flamenco i tapas.

Najpiękniejsze miejsca

Zwiedzanie Hiszpanii kamperem warto rozpocząć w słynnej Barcelonie. To w niej podziwiać można takie dzieła autorstwa genialnego Gaudiego, jak niedokończona wciąż Sagrada Familia czy Casa Batlló. Obowiązkowym punktem wycieczki po mieście jest też Park Güell, głośna La Rambla, a dla fanów piłki nożnej – stadion Camp Nou. Podróżując samochodem kempingowym możemy wybrać się także na Costa Blanca lub Costa del Sol, uważane za najlepsze miejsca do plażowania na całym kontynencie. Fanom aktywnego wypoczynku spodoba się malowniczo położony masyw Picos de Europa, najwyższe pasmo gór Kantabryjskich.

hiszpania camper wyjazd

Najsmaczniejsze jedzenie

Podczas podróży camperem po Hiszpanii warto dać się porwać jej wyjątkowym i różnorodnym smakom. Kuchnia kraju, uważana przez wielu za jedną z lepszych na świecie, słynie z takich dań jak jednogarnkowa paella na bazie ryżu, gazpacho – chłodnik z pomidorów i papryki, zakąski nazywane tapas, ziemniaczana tortilla czy smażone w głębokim tłuszczu paluszki churros.

hiszpania camper wyjazd

Najlepsza pora

Hiszpania to jeden z cieplejszych krajów Europy. Słońce świeci w niej aż około 280 dni w roku.
Wyjazd camperem warto zaplanować na okres od czerwca od września, kiedy zarówno temperatura powietrza, jak i wody sprzyjają wypoczynkowi.

hiszpania camper wyjazd