fbpx

Słoneczna Italia to jeden z popularniejszych kierunków do uprawiania turystyki kamperowej. Wysoki standard włoskich campingów od lat przyciąga do kraju w południowej Europie miłośników caravaningu. Jakie miasta powinniśmy zobaczyć, przy okazji podróżowania samochodem kempingowym po Włoszech?

Urokliwa Toskania

Wśród malowniczych widoków Toskanii ukryta jest Florencja, stolica regionu, pełna historycznych zabytków i spokojnych uliczek. Odwiedzając miasto kamperem, warto zatrzymać się w katedrze Santa Maria del Fiore, przejść się najstarszym florenckim mostem – Ponte Vecchio i zajrzeć do Galerii Uffizi, w której zgromadzone zostały dzieła Michała Anioła i Rembrandta. Przy okazji podróżowania po Toskanii samochodem kempingowym, możemy udać się do Pizy i podziwiać słynną Krzywą Wieżę.

Nad jeziorem Garda

Lago di Garda, to największe, i przez wielu uważane za najpiękniejsze, jezioro we Włoszech. Otaczające je malownicze góry, krystalicznie czysta woda i ulokowane wokół miasteczka sprawiają, że jest ono idealną bazą wypadową. Z łatwością znajdziemy nad jeziorem miejsce, w którym bezpiecznie zaparkujemy kamperem kupionym lub wynajętym z wypożyczalni camperów.

Odpoczynek na wybrzeżu

Najpopularniejszym z kurortów na mapie kraju jest Rimini. To typowa miejscowość wypoczynkowa z szerokimi plażami, deptakami z licznymi restauracjami i ruchliwym centrum tętniącym życiem do rana. Szeroka oferta sportów wodnych przypadnie do gustu wszystkim, którzy podróżując camperem lub z przyczepą kempingową, szukają możliwości aktywnego wypoczynku.

Wynajem kampera i podróżowanie nim po Włoszech, to najlepszy sposób na zobaczenie piękna kraju. Zdecydowanie polecamy!

Pozostaw odpowiedź