fbpx

Austria to kraj, który co roku przyciąga amatorów zimowego szaleństwa. Tymczasem kilometry tras zjazdowych, ośnieżone górskie szczyty czy zapierające w dech piersiach lodowce to tylko niewielka część tego, czym może zachwycić nas kraj przecięty od zachodu do wschodu Dunajem. Wszystkim planującym niezapomniane wakacje w kamperze polecamy Austrię, w której latem uświadczycie nie tylko mniejszej liczby turystów, ale i niższych cen.

austria kamper

Wiedeń 

Wiedeń, stolica Austrii, to miasto, którego nie trzeba szczególnie reklamować. Jedną z wielu jego atrakcji jest pałac Schönbrunn, nazywany „wiedeńskim Wersalem”. Obiekt, który zachwyca turystów z całego świata swoim rozmachem i bogactwem dekoracji. Oprócz tego podróżujący samochodem kempingowym mogą zobaczyć w Wiedniu takie punkty jak Hofburg – dawną rezydencję rodu Habsburgów, czy Belweder, w którym zgromadzono wiele dzieł sztuki.

Attersee

W regionie Górnej Austrii znaleźć można liczne jeziora z krystalicznie czystą wodą. Największym i uznawanym za najpiękniejsze jest jezioro Attersee o łącznej powierzchni ponad 46 km2. Oprócz widoków, jezioro przyciąga przede wszystkim świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Zachwyceni pobytem będą zwłaszcza miłośnicy żeglowania, surfowania i nurkowania.

austria kamperSalzburg

Planując wyjazd kamperem do Austrii, warto zatrzymać się także w Salzburgu – rodzinnym mieście Mozarta. W mieście zwiedzimy nie tylko rodzinny dom kompozytora, ale i liczne zabytki na czele z twierdzą Hohensalzburg oraz pałacem i ogrodami Mirabell. W planie zwiedzania nie może zabraknąć też spaceru słynną ulicą Getreidegasse na Starym Mieście, wyróżniającą się wieloma perełkami architektonicznymi.

austria kamperLinz

Linz, Europejska Stolica Kultury 2009 to miasto, które oddziałuje na wszystkie zmysły. Oczy podróżujących kamperem zachwyci krajobraz przepływającego przez Linz Dunaj, nie zawiodą się też fani kulinariów, którzy posmakują w mieście najlepszej kuchni austriackiej w całym kraju. To jednak nie wszystko – Linz oferuje bowiem także niezwykle kreatywną przestrzeń kulturalną, w tym super nowoczesny teatr muzyczny czy muzeum przyszłości – Ars Electronica Center.

Pozostaw odpowiedź