Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Aktywny wypoczynek w Tyrolu - CarGO! Rent a Camp
BlogPodróże

Aktywny wypoczynek w Tyrolu

By 15 sierpnia, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

O zaletach Tyrolu można by pisać godzinami. Ten zakątek Austrii doceniany jest za wspaniałe walory przyrodnicze, które umożliwiają fanom sportu aktywny wypoczynek o każdej porze roku. Co ważne, Tyrol nie jest też bardzo oblegany przez turystów, jeśli więc poszukujecie rejonu, w którym można spędzić urlop z dala od hałasu i zgiełku, to zdecydowanie warto rozważyć wybór tego kierunku. W Tyrolu naprawdę jest co robić nawet podczas dłuższych wakacji!

Stolica Tyrolu – Innsbruck: gratka dla aktywnych

Wycieczkę po Tyrolu warto rozpocząć od odwiedzenia Innsbrucka. Dla osób, które nie wyobrażają sobie zwiedzania bez porządnej aktywności fizycznej, Innsbruck będzie jawił się jako prawdziwy raj! Dlaczego? Ponieważ przez większość roku panują tu świetne warunki do wspinaczki; ponadto wspinacze mogą tu korzystać z jednego z najnowocześniejszych obiektów wspinaczkowych w Europie, a mowa oczywiście o Kletterzentrum Innsbruck. Poza punktami sportowymi, znajdziecie tutaj również wiele punktów skalnych, które zostały przystosowane do wspinania. Aż szkoda nie korzystać! Zimą z kolei możecie korzystać z ośrodków narciarskich działających w Tyrolu. Jeśli cenicie sporty zimowe, to z pewnością nie będziecie się tu nudzić

Innsbruck: zaplecze historyczne

Fanom historii przypadnie do gustu duże zaplecze historyczne związane z tym miastem. Warto wiedzieć, że w Innsbrucku niegdyś znajdował się dwór Habsburgów. Z tego względu w mieście nie brak wspaniałej architektury i gratek historycznych. W stolicy Tyrolu warto zobaczyć m.in. ulicę o ciekawej, barokowej zabudowie. Mowa oczywiście o  Maria Theresien Strasse. Ta ulica to też niezły punkt gastronomiczny – znajdziecie tutaj kilka ciekawych miejsc, w których warto zatrzymać się na posiłek. Na Starym Mieście warto obejrzeć też słynny, Złoty Dach, Wybudowano go w 1500 roku dla cesarza rzymskiego, Maksymiliana I. Złoty Dach jest największą atrakcją turystyczną Innsbrucka i choć zwykle w jego okolicy znajdziecie sporo turystów, to bez problemu zrobicie ładne zdjęcia – wystarczy odwiedzić którąś z restauracji posiadających taras widokowy na starówce.

Przepiękne, alpejskie jeziora

Fanom wypoczynku nad wodą polecamy wybranie się nad śliczne jezioro Plansee. Tamtejsza woda zachwyca oczy przejrzystością i wspaniałymi widokami o każdej porze roku. Nad Plansee warto jednak wybrać się zwłaszcza latem, ponieważ w jeziorze można się kąpać, a wierzcie nam, tak przejrzystej wody nie znajdziecie chyba nigdzie indziej!

Bezpośrednio przy granicy z Tyrolem, po niemieckiej stronie, znajdziecie też jezioro Eibsee, w którym można łowić ryby. Ponadto jezioro jest otoczone publiczną plażą, na której znajdziecie m.in. wypożyczalnię rowerów wodnych oraz łódek. 

Lodowiec Hintertuxer i pałac lodowy

W Tyrolu znajdziecie również głęboką szczelinę znajdującą się w środku lodowca Hintertuxer. Tamtejszy naturalny labirynt jest udostępniony dla zwiedzających, dzięki czemu każdy może obejrzeć lodowiec od środka! A środek, trzeba przyznać, zapiera dech w piersiach – możecie tu zobaczyć m.in. przepiękne, zamarznięte wodospady. Co ciekawe, we wnętrzu lodowca można również… pływać kajakiem! Przed podjęciem się wyprawy do tego miejsca warto jednak zaopatrzyć się w strój zimowy, ponieważ temperatura w lodowcu oscyluje wokół 0 stopni Celsjusza.

Most Highline179

Lubicie wysokości? W takim razie spróbujcie przejść się najdłuższym mostem w stylu tybetańskim, znajdującym się własnie w Tyrolu! Most Highline 179 rozwieszony jest wśród alpejskich szczytów i choć roztaczają się z niego wspaniałe widoki, nie każdy jest gotowy wejść tak wysoko. Jeśli jednak nie macie lęku wysokości, to zdecydowanie warto wypróbować tę atrakcję.