fbpx
Podróże

Aktywny wypoczynek w Tyrolu. Część I

By Sierpień 15, 2019 Sierpień 23rd, 2019 Brak komentarzy

O zaletach Tyrolu można by pisać godzinami. Ten zakątek Austrii doceniany jest za wspaniałe walory przyrodnicze, które umożliwiają fanom sportu aktywny wypoczynek o każdej porze roku. Co ważne, Tyrol nie jest też bardzo oblegany przez turystów, jeśli więc poszukujecie rejonu, w którym można spędzić urlop z dala od hałasu i zgiełku, to zdecydowanie warto rozważyć wybór tego kierunku. W Tyrolu naprawdę jest co robić nawet podczas dłuższych wakacji!

Stolica Tyrolu – Innsbruck: gratka dla aktywnych

Wycieczkę po Tyrolu warto rozpocząć od odwiedzenia Innsbrucka. Dla osób, które nie wyobrażają sobie zwiedzania bez porządnej aktywności fizycznej, Innsbruck będzie jawił się jako prawdziwy raj! Dlaczego? Ponieważ przez większość roku panują tu świetne warunki do wspinaczki; ponadto wspinacze mogą tu korzystać z jednego z najnowocześniejszych obiektów wspinaczkowych w Europie, a mowa oczywiście o Kletterzentrum Innsbruck. Poza punktami sportowymi, znajdziecie tutaj również wiele punktów skalnych, które zostały przystosowane do wspinania. Aż szkoda nie korzystać! Zimą z kolei możecie korzystać z ośrodków narciarskich działających w Tyrolu. Jeśli cenicie sporty zimowe, to z pewnością nie będziecie się tu nudzić

Innsbruck: zaplecze historyczne

Fanom historii przypadnie do gustu duże zaplecze historyczne związane z tym miastem. Warto wiedzieć, że w Innsbrucku niegdyś znajdował się dwór Habsburgów. Z tego względu w mieście nie brak wspaniałej architektury i gratek historycznych. W stolicy Tyrolu warto zobaczyć m.in. ulicę o ciekawej, barokowej zabudowie. Mowa oczywiście o  Maria Theresien Strasse. Ta ulica to też niezły punkt gastronomiczny – znajdziecie tutaj kilka ciekawych miejsc, w których warto zatrzymać się na posiłek. Na Starym Mieście warto obejrzeć też słynny, Złoty Dach, Wybudowano go w 1500 roku dla cesarza rzymskiego, Maksymiliana I. Złoty Dach jest największą atrakcją turystyczną Innsbrucka i choć zwykle w jego okolicy znajdziecie sporo turystów, to bez problemu zrobicie ładne zdjęcia – wystarczy odwiedzić którąś z restauracji posiadających taras widokowy na starówce.

Pozostaw odpowiedź