Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" 5 miejsc do zobaczenia w Danii - CarGO! Rent a Camp

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a po niej już całkiem niedaleko do wyczekiwanych wakacji. Właściciele kamperów powoli wyciągają je z garaży po zimie i przygotowują do wyruszenia w drogę. Przy planowaniu wyjazdu największe wyzwanie stanowi wybór kierunku. Gdzie wyjechać, by wypocząć z dala od tłumów turystów? Na pierwszy wyjazd w sezonie poleca się Dania!

Najmniejszy kraj Skandynawii

Dania, choć geograficznie położona poza Półwyspem Skandynawskim, to historycznie, kulturowo i językowo zalicza się do grupy państw tego regionu. I tak jak one, ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. W tym niewielkim kraju czeka na was wiele atrakcji – od klimatycznych, zabytkowych miast, przez malowniczo położone wioski i wybrzeże z klifami, po mniejsze i i większe wysepki, których w Danii jest aż 400!

Największe atrakcje Danii

  1. Kopenhaga

Stolica Danii to idealne miejsce na krótki, kilkudniowy wypad kamperem. W planie zwiedzania uwzględnić trzeba podziwianie panoramy w miasta z Okrągłej Wieży, wizytę w Muzeum Narodowym oraz spacer po pałacu i ogrodach Rosenborg. Atrakcją dla odwiedzających Kopenhagę jest też odkrywanie jej najpopularniejszej dzielnicy – Christianii, nazywanej „wolnym miastem”.

  1. Bornholm

Bornholm to obowiązkowy punkt wycieczki kamperem do Danii dla osób, które cenią ciszę i spokój, a na wyjeździe lubią zaznać nieco aktywności. Jest to bowiem prawdziwy raj dla rowerzystów, na których czeka blisko 240 kilometrów tras. Oprócz tego, na wyspie należy spróbować największego lokalnego przysmaku, jakim są śledzie.

  1. Legoland

Legoland w duńskim Billund to gratka nie tylko dla najmłodszych. Miejsce zapewni wiele radości wszystkim fanom kolorowych klocków. Znajdziecie w nim największe i najcięższe na świecie modele lego, zbudowane z kilku milionów klocków. Obiekt podzielony jest na kilka parków tematycznych, takich jak Imagination Zone (kino 4D i akwarium), Legoredo Town (Dziki Zachód) czy Pirate Land (kraina piratów).

  1. Ogród Tivoli

Podróż kamperem do Danii nie może obejść się też bez wizyty w Ogrodzie Tivoli, najstarszym parku rozrywki w Europie. To właśnie on był inspiracją do powstania Disneylandu! Na terenie parku każdy znajdzie coś dla siebie, w tym najstarszą kolejkę górską świata lub najwyższą karuzelę świata. Oprócz rozrywki, park oferuje też wypoczynek w ogrodzie botanicznym, koncerty czy atrakcje w postaci pantomimy.

  1. Białe klify

Nasze zestawienie zamykają duńskie Møns Klint, czyli białe klify. Położone kilka godzin od Kopenhagi miejsce urzeka białymi, kredowymi formacjami, osiągającymi niekiedy wysokość do 120 metrów. To też idealne miejsce na piesze lub rowerowe wycieczki.